• DOLAR
  7,7853
 • EURO
  9,4721
 • ALTIN
  460,74
 • BIST
  10,4934
Yurtdışında yaşayan Türkler

Yurtdışında yaşayan Türkler

55. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev yaptım.

Beraber çalıştığım Bakan arkadaşlarımdan vefat edenler oldu.
Bülent Ecevit (Başbakan Yardımcısı), İsmet Sezgin, Refaaddin Şahin, Yıldırım Aktuna, Mehmet Batallı, Yücel Seçkiner, Işılay Saygın, Rüştü Kazım Yücelen, İsmail Cem, Halil İbrahim Özsoy ve Necdet Menzir!

 

55. Hükümette Devlet Bakanı olarak görev yaptım.

Beraber çalıştığım Bakan arkadaşlarımdan vefat edenler oldu.
Bülent Ecevit (Başbakan Yardımcısı), İsmet Sezgin, Refaaddin Şahin, Yıldırım Aktuna, Mehmet Batallı, Yücel Seçkiner, Işılay Saygın, Rüştü Kazım Yücelen, İsmail Cem, Halil İbrahim Özsoy ve Necdet Menzir!

Dün 55. Hükümetin Başbakanı Sayın Mesut Yılmaz’ı da kaybettik.
Başta Başbakan Mesut Yılmaz olmak üzere, sonsuzluğa uğurladığımız “Devlet Adamı” arkadaşlarım için Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Tüm sevenlerine ve yakınlarına sabır temenni ediyorum.

55. Hükümetteki görevlerimden biri, Yurtdışında Yaşayan Türk Vatandaşlarının Sorunlarıyla ilgilenmek ve çözüm üretmek vardı. Sayın Ecevit’in katkılarıyla, “Yurtdışı Vatandaşlık Üst Kurulunu” oluşturduk.
Avrupa’da kendisini ispat etmiş saygın vatandaşlarımızı kurulda görevlendirdik.
Amacımız bu kurulu “TBMM” denetiminde çalışan bağımsız bir kurul haline getirmekti.

Fakat 2002 yılında iktidara gelen AKP, her güzel şeyi bozduğu gibi bu kurulu da bozdu ve ne kadar Milli Görüş artığı, yurtdışındaki vatandaşlarımızı dolandırmış tarikatçı varsa onları kurula aldı!
Kurulun görevi, sadece para toplamak ve AKP Genel Başkanı Avrupa’ya geldi mi onu karşılayıp, alkışlamak oldu!

AKP, şimdi de Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı daha büyük bir tuzağa çekmek için çalışıyor!
AKP, hür dünyada kendisine karşı her gün giderek artan nefreti, İslam Dinine yönlendirerek Avrupa’daki Müslümanları tahrik etme, kışkırtma yolunu kullanmaya başladı.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın oyuna gelmeyip, bu yobazlara yüz vermemelerini, mümkünse derhal polise bildirmelerini önemle rica ediyorum.

Avrupa’daki liderlere de aklın yolunu seçmelerini, Dinlerarası bir çatışmaya yol açacak söylemlerden uzak durmalarını öneriyorum. Diplomasi ve karşılıklı saygı ile çözülmeyecek problem yoktur.

AKP’nin son çılgınlığı da şudur;
Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde yaşayan, barış ve sevgi dini İslam’ı çarpıtıp cinayet işleyen, kafa kesen radikal örgütlerin militanlarının “Türkiye’ye İltica” taleplerini kabul edip, onları Türkiye’ye almak!
AKP kafası, bu militanları Türkiye’ye almakla, bu sapıkların yaptıkları tüm eylemleri de kabullenmiş olacaktır! Bu davranışla, Çağdaş ve Medeni Türkiye imajı ağır bir darbe daha yiyecektir.

Fransa’da çarpıtılmış radikal İslam’ı yaymakla suçlanan İdriss Sihamedi ve tarikat mensuplarının tamamı Türkiye’den iltica talebinde bulundu.
Bu taleplerin kabul edileceği, Türkiye Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce kendilerine bildirildi.

İltica talebinin kabul edilip, radikal militanların ülkemize kabulleri hem Türkiye’yi, hem de yurtdışındaki vatandaşlarımızı zor durumda bırakacaktır. Zaten, İŞID ve El-Nusra militanlarını Türkiye’de barındıran AKP, şimdi de bu kabulle Türkiye’yi “Teröre ve teröriste yataklık yapan ülke” konumuna düşürecektir.
Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız, yıllardır barış ve dostluk içinde yaşadıkları komşuları tarafından yalnızlığa itileceklerdir. Türkiye ise her türlü ekonomik müdahaleye açık hale gelecektir.

Allah, rezil etmek istediği kullarının önce akıllarını alırmış!
AKP’nin aklının alındığı bildiğimiz bir gerçek.
Tamam da Türk Milletinin günahı ne?
AKP, zücaciye dükkanına giren fil gibi her şeyi kırıyor, yıkıyor.
Ceremesini ise yurtiçinde ve yurtdışındaki Türkler çekiyor.
Sizce bizim günahımız nedir?
“Çalıyor ama çalışıyor” demek, itiraz etmemek, hakkımızı aramamak, Cumhuriyete ve Demokrasiye sahip çıkmamak olabilir mi?

31 Ekim 2020

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
rifat serdaroğlu

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM