• DOLAR
  $1.168,6600
 • EURO
  $0,2801
 • ALTIN
  $36.385,0000
 • BIST
  $142,7500
“Yerel medyanın çalışma koşulları daha da zor…”

“Yerel medyanın çalışma koşulları daha da zor…”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, medya çalışanlarının koşullarının gün geçtikçe daha da ağırlaştığını belirtti.

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Soner Çetin, “gazetecilerin çalışma koşullarını düzenleyen 10 Ocak 1961 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan yasanın verdiği haklardan bugün söz etmek mümkün değildir. Zaten kanun yürürlüğe girdikten sonra Çalışan Gazeteciler Bayramı olarak kutlanan 10 Ocak, bugün neredeyse anma gününe dönüşmüştür. Basın çalışanlarının ne kadar zor koşullarda görev yaptığının bilincindeyiz. Bugün gerçek anlamda gazetecilik yapmak ateşten gömlek giymek gibidir, işsiz kalmayı göze almayı gerektirmektedir” dedi.

Başkan Soner Çetin, yerel medya mensuplarının çalışma koşullarının daha da zorluklar dolu olduğunu söylemesinin ardından, basının bağımsızlığını güvenceye alacak, çalışanların iş güvencesi ile özgürce haber yapma koşulların sağlanması gerektiğini belirterek şunları söyledi:

“Bir ülkede basın özgür değilse orada tam anlamıyla demokrasiden bahsedilemez. Ülkemizin demokratik ölçüsünü medyanın ve çalışanlarının durumuna bakarak belirleyebiliriz. Demokrasilerde 4’üncü güç olarak ifade edilen basın çalışanlarının koşullarına baktığımızda bu gücün kimlere hizmet ettiğini rahatça görebiliriz. Oysa ki basın; çalışanlarının özgürce görev yapmasıyla halk adına denetim ve eleştiri görevini yerine getirmektedir” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, “10 Ocak gününün yeniden bayram olarak kutlandığı günlerde buluşmak üzere, tüm basın mensuplarına kolaylıklar diliyorum” ifadeleriyle mesajını tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM