“Vaka sayısında il olarak iyiyiz ama tedbirleri elden bırakmayacağız”

“Vaka sayısında il olarak iyiyiz ama tedbirleri elden bırakmayacağız”

Adana Tabip Odası Yöneticilerinin ziyaretin de konuşan Adana Valisi Süleyman Elban, “Vaka sayısında il olarak iyiyiz ama tedbirleri elden bırakmayacağız” dedi.

Adana- Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Ahmet Hilal, Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Figen Doğan Güneş ve Dr. Nalan Kükürt ile birlikte Adana Valisi Süleyman Elban’ı ziyaret eden Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, 375 sağlık çalışanını Kovid-19 pandemisi nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

Pandemiye ayırım yapmaksızın seferberlik gözü ile baktıklarını belirten Başkan Uzm. Dr. Menteş, “Öncelikle tüm sağlık çalışanlarının selamını getirdik size. Siz Adanamızın 41’nci Valisisiniz. Bu yüzden ‘41 Kere Maşallah’ diyoruz. Pandemi süresince biz hekimler kendi ailelerimizden, çocuklarımızdan fedakarlık ederek bu savaşın ön cephesinde çalıştık. Gelinen noktada vaka sayısında düşüş var. Tek korkumuz mutasyonun yeniden pik yapması ama ülke olarak çok çalışkan bir sistemin içerisindeyiz. Aşılama konusunda aşı temin edildiği sürece çok iyiyiz. Sağlık çalışanlarımız aşılama konusuna dört elle sarıldı. Bu süreçte sağlık çalışanlarına verdiğiniz destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

VALİ ELBAN, “AŞILAMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Kovid-19 pandemisinin tüm dünya insanının yaşamını altüst ettiğini belirten Adana Valisi Süleyman Elban, “Pandemide ilk günlere göre şuan çok iyi durumdayız. Bunda sağlık çalışanlarının büyük fedakarlığı ve gayreti var. Filyasyon ekiplerinde, Vefa gurubunda, denetim gurubunda yer alan tüm arkadaşların, kamu görevlilerinin çok ciddi katkısı var. Adanalı hemşehrilerimizde kurallara hakikaten çok iyi uydu. Koronanın ne olduğu henüz dünyada anlaşılmış değil. Mutasyon konusunda net bilgiler yok. Bu yüzden aşılamayı önemsiyoruz. Risk gurubunda olan yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı aşıladık. İyiye gidiyoruz ama yine de tedbirleri elden bırakmamak lazım. Fedakarca görev yapan sağlık camiasına hem Adanalı hemrehrilerimizin adına hemde ülkemiz adına müteşekkür olduğumuzun da bilinmesini isteriz. Hekime, sağlık çalışanına şiddet, kadına şiddet, öğretmene şiddet asla kabul edilemez. Şiddet uygulayanın haklı hiç bir tarafı yoktur” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM