Umut Gündüz Başkent’te yaşayacak

Umut Gündüz Başkent’te yaşayacak

Ankara Anakent Belediye Başkanı Mansur Yavaş Başkentlilere verdiği bisiklet yolu sözünü tutuyor.

 

Ankara Anakent Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tamamlanan 2,5 kilometrelik 1. Etap bisiklet yolunda bisiklet sürerken yaşamını yitiren 19 yaşındaki Umut Gündüz’ün adının yaşatılmasını istedi.

Etkinlikte konuşan Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz da geçtiğimiz temmuz ayında bisiklet sürerken yolda alkollü bir sürücünün çarpması sonucu hayatını kaybeden Umut Gündüz’ü andıklarını belirterek, “Umut kardeşimizin acısı hala yüreğimizde sevgili ailesi de burada. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş ve Genel Müdürümüz Nihat Alkaş’ın, Umut Gündüz’ün anısına bu yolların ilk farkındalık etkinliğini yapması bizim açımızdan da değerlidir” dedi.

Umut Gündüz’ün anısının yaşatılacağı güzergahta bisikletseverlerle buluşan Umut Gündüz’ün annesi Asuman Gündüz ve babası Menderes Gündüz duygulu anlar yaşadı. Proje haberini kendilerine oğlu Umut Gündüz’ün verdiğini söyleyen Menderes Gündüz, “Oğlum Umut bu projeden haberdardı, ilk müjdesini kendisi verdiğinde biz de çok heyecanlanmıştık. Bu proje çok kıymetli çok büyük bir kazanım Ankara için. Bisiklet yoluna oğlumuzun adının verilmesi bizi bir nebze olsun sevindirdi. Umut bisiklet sporcusuydu. Böyle üzücü olayların böyle güzelliklerle taçlandırılması bizi mutlu ediyor. Bisiklet yollarının desteklenmesini istiyoruz. Mansur Başkan’a çok teşekkür ediyorum. Ankara’ya bu mavi yollar çok yakıştı eminim ki bunun arkası da gelecektir” sözleriyle düşüncelerini paylaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM