• DOLAR
  7,7894
 • EURO
  9,2974
 • ALTIN
  453,18
 • BIST
  10,4240
“Türkiye’ye bir kepçe daldırın, alın böyle serpin”

“Türkiye’ye bir kepçe daldırın, alın böyle serpin”

İYİP İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisinin FETÖ’cü olduğunu ileri süren İYİP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

İYİP İl Başkanı Buğra Kavuncu, kendisinin FETÖ’cü olduğunu ileri süren İYİP İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı.

Kavuncu, hakkında ileri sürülenlerle ilgili açıklamalarda bulunurken şunları söyledi:

– FETÖ’yle hiçbir şekilde iltisakım olmamıştır. Yolumuz hiç kesişmedi. Birçok ortamda, 2010’dan önce örgüte sempati duyan insanların olduğu ortamlarda bulundum. Ben FETÖ’ye hiçbir zaman sempati duymadım. Elebaşını hiç görmedim. Pensilvanya’ya gitmedim. Abant toplantılarına katılmadım. Hiçbir cemaat okuluna gitmedim.

ÜLKÜCÜ VAR, KOMÜNİST VAR, ATEİST VAR

– 1997’de Kazakistan’a gittim. Kazakistan’da, Özbekistan’da, Kırgızistan’da, Sovyet coğrafyasının tamamında bir pazar oluştu. Binlerce iş adamı burada iş yaptı. Her ülkede bir iş adamları derneği kurulmuştur. Kazakistan’da da KATİAD kuruldu. Bu dernekte 2010 yılında 150 üye var. Bu şirketler irili ufaklı. Özel şirketlerin yanı sıra Türk Hava Yolları, Ziraat Bankası, Anadolu Ajansı yer alıyor. Bu derneğin içinde ülkücü var, komünist var, ateist var, FETÖ’ye sempati duyanların olduğu firmalar da var, Süleymancılar var… Türkiye’ye bir kepçe daldırın, alın böyle serpin.

– Benim tahminim İYİ Parti İstanbul İl başkanlığı kongresinde benimle birlikte bir aday daha vardı. Sayın vekil (Ümit Özdağ) diğer adayı destekledi ve aynı iftiraları ilçe başkanlarını, delegeleri dolaşarak o gün de yaptı. Yetinmedi üzerine de dedi ki: Buğra Kavuncu Türk milliyetçilerini partiden tasfiye ediyor.

– Genel Başkanımız Meral Akşener, iddiasının kaynağını soruyor. O da ‘istihbarat’ olduğunu söylüyor. Genel Başkan da bunun üzerine, “Peki o zaman referansın istihbaratsa ben istihbaratı arayıp buradan bilgi alacağım” diyor. Hem Hakan Fidan’ı hem Hulusi Akar’ı arıyor. Ben dün de suç duyurusunda bulundum.

– CHP ile ittifak yapılmaması konusunda tek bir itiraz vardı o da benim hakkımda iftirada bulunan sayın vekil. Karar alındı ve Millet İttifakı sahada yer alarak muvaffak oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM