COVİD 19'DA SAC AYAĞI: MASKE, SOSYAL ARALIK, TEMİZLİK...

 • DOLAR
  7,5575
 • EURO
  8,9826
 • ALTIN
  474,07
 • BIST
  1,1843
Türk Telekom’a “siber saldırı”…

Türk Telekom’a “siber saldırı”…

Türk Telekom servis sağlayıcısı kullanan internet kullanıcıları, internete ulaşmakta güçlük çekmeye başladı.

 

Bugün (20 Ocak) sabah saatlerinde başlayan mahalli sıkıntılar, akşam saatlerine doğru Türkiye geneline dağıldı. Türk Telekom servislerine ilişkin çok sayıda yakıntı ve bildirim sosyal medya taşındı.

Türk Telekom kullanıcıları Google arama sayfası başta olmak üzere Gmail ve YouTube gibi popüler servislere erişemediler. Saat 15.50’de dağıldı

DownDetector’deki verilere göre Saat 15.50 bakımından yapılan sorun bildirimi sayısı ortalama 16 kat artmış durumda.

İnternet ulaşımı konusunda yaşanan sorunla ilgili Türk Telekom’dan açıklama geldi. Gelen son dakika açıklamasında ‘sözkonusu ulaşım aksaklıkları, dünyada pek çok müessesenin hem de devletlerin karşı-karşıya kalabildiği ‘Siber Saldırı’ konusunda olup, saldırılar bu sefer Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır’ sözlerine yer verildi.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamada şu sözler yer aldı:

“20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet ulaşımında yaşanan problemlere konusunda, Türk Telekom olarak halkımızı ve hissedarlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde izah yapılması gereği doğmuştur.

Mevzubahis ulaşım aksaklıkları, dünyada pek çok müessesenin hem de devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ konusunda olup, saldırılar bu sefer Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve ülke dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir. Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom’un, ihtiyaç duyulan tedbirleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM