Trump gitti, Biden geldi

Trump gitti, Biden geldi

ABD’de Biden dönemi resmi olarak başlarken, ABD dış politikası ve $ teması yaklaşımı majör dinamikler olacaktır.

 

Corona virüsünde güncel durum, olgu sayısı 96,624,404 – tedaviye pozitif yanıt veren 61,101,233 – ölü sayısı 2,065,672 kişiye ulaşmıştır.

ABD’de Biden dönemi resmi olarak başlarken, ABD dış politikası ve $ teması yaklaşımı majör dinamikler olacaktır. Piyasa katılımcıları bu noktadan sonra hızlı alınacak aksiyonlar ve şirket karlılıklarını arttıracak yatırım temalarını takip edecektir.

Haftalık değerlendirmemiz;

Fiyatlama dinamiklerinde, S&P500 endeksi 3750 seviyesi üzerinde 3804 seviyesinde fiyatlanmaktadır.  Kısa dönemli olarak 3750 üzerinde kalıcılık referans olabilir. ABD 10 yıllık tahvil faizi %1,0937  seviyesinde bulunurken, %1 seviyesi üzerinde kalıcılığı sürmektedir.

Altın $1852 seviyesinde bulunmaktadır. EURUSD paritesi 1,2114 seviyesinde bulunmaktadır. USDTRY paritesi 7,4409 seviyesi ile 200 günlük ortalaması üzerinde fiyatlanmaktadır. 5 yıllık CDS (beyaz) 332.411 seviyesi ile 400 seviyesi altında hareket devam etmektedir.

Dolar temasında  (klasik ve bloomberg Dolar endeksleri) hafif bir momentum kaybı sürerken, zayıflık teması azalmaktadır.

Kaynak GCM Yatırım
Hibya Haber Ajansı

 

BİLGİ

ABD Başkanlık seçimlerinde Donald Trump’ı yenilgiye uğratan Joe Biden, bugün olağanüstü güvenlik önlemleri altındaki Kongre’de yemin ederek göreve başlayacak. Törenlere katılmayacak olan Trump ise gider ayak 143 kişi hakkında af kararı verdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 3 Kasım 2020’de yapılan ve bir hayli çekişmeli geçen başkanlık seçiminin ardından Donald Trump’ı yenilgiye uğratan Joe Biden bugün yemin ederek görevine başlayacak.

Biden, Kongre binası önünde yapılacak yemin töreni öncesi Yardımcısı Kamala Harris ile birlikte Washington’daki Lincoln Anıtı önünde Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden 400 bin Amerikalı’yı andı.

kaynak: gazetekarinca

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM