• DOLAR
  $1.218,8200
 • EURO
  $0,2881
 • ALTIN
  $37.853,0000
 • BIST
  $148,6900
Sultanların deplasman sorunu yok!

Sultanların deplasman sorunu yok!

Çukurova Belediyesi Spor Kulübü Kadın Voleybol takımı ligdeki önemli rakiplerinden Generali Sigorta Sakarya Voleybol’u deplasmanda 3-1 yenmeyi başardı.

 

Türkiye Kadınlar 1. Voleybol Ligi’ndeki temsilcimiz Çukurova Belediyesi SK, Sakarya’daki önemli maça kötü başladı ve ilk seti 25-17 kaybetti. İkinci sette kendini bulan Çukurova’nın Sultanları bu seti 25-16 alarak durumu 1-1’e getirdi.

İkinci seti almanın moraliyle üçüncü sete iyi başlayan Çukurova Belediyesi SK, seti 25-20 kazanarak, setlerde 2-1 öne geçmeyi başardı.

Maçın dördüncü seti oldukça çekişmeli geçti. Çukurova’nın Sultanları etkili oynayan rakibine aynı şekilde karşılık verdi. Son seti 29-27 almayı başaran Çukurova Belediyesi SK, maçı da 3-1 kazanarak önemli bir galibiyete imza attı. Maç sonunda Çukurova Belediyesi SK, oyuncuları büyük sevinç yaşadı.

BİLGİ

Çukurova, eski adıyla Kilikya; Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay illerini içine alan Güney Anadoludaki coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölgedir. 5,62 milyon nüfusuyla, Türkiye’deki en büyük nüfus yoğunluğuna sahip bölgelerinden biridir.

Çukurova batıda Anamur’dan başlamakta olup Akdeniz boyunca doğuya doğru uzanmakta, en kuzeyde Tufanbeyli’ye kadar genişlemekte, İskenderun Körfezi’ni kuşatmakta, güneyde Erzin’e dönmekte ve son olarak da Suriye sınırındaki Yayladağı’nda son bulmaktadır. Çekirdek alanı ise batıda Mersin’i, kuzeyde Kozan’ı, doğuda Osmaniye’yi ve güneyde Akdeniz’i kaplayan Çukurova (Kilikya) düzlüğüdür. Adana-Mersin Metropol Alanı Çukurova’nın iş ve kültür merkezidir.

Çukurova bölgesinin büyük bir bölümü, dünyadaki tarıma en elverişli alanlar arasında olan geniş, düz ve verimli bir alandır. Tarih boyunca Çukurova Avrupa’dan Orta Doğu’ya kaçış noktası olmuştur ve kuzey Orta Doğu ve Orta Asya’dan Akdeniz’e en kısa geçiş noktasıdır, ayrıca iki büyük limanı ve yağ terminaliyle ulaşımın göbeğidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM