• DOLAR
  $1.178,8500
 • EURO
  $0,2700
 • ALTIN
  $32.077,0000
 • BIST
  $137,7200
Sokak hayvanlarına “mama noktaları”…  

Sokak hayvanlarına “mama noktaları”…  

Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı ekipleri, sokak hayvanları için kentin belirli noktalarında mama noktaları oluşturdu.

 

Adana- Hayvan severler tarafından alınan geri dönüşler ile sokak hayvanlarının toplu  bulundukları bölgeler saptanarak, bu alanlara mama ile su kapları yerleştirildi.

Barınak dışında kalan hayvanların belirli zamanlarda beslendiğini belirten barınak sorumlusu Sevilay Dağlı; “ Bu uygulama ile hayvan sever vatandaşlarımız da yerleştirdiğimiz bu kaplara kuru mamalar ile takviye yapabilecekler, şu an Atatürk, Muhsin Yazıcıoğlu Parkı ile Büyük Cami, Göç Yolu ve Hastane Kavşağı gibi yerlerde kendimize 5-6 tane bölge belirledik.  Uygulamayı bir ön çalışma gibi görüyoruz.  Halkımızın memnun olması durumunda bu noktaları çoğaltmak ve geliştirmek istiyoruz” dedi.

Veteriner Hekim Altuğ Gezer ise ilçedeki kısırlaştırmaya uygun olan tüm köpeklerin kısırlaştırıldığını aktarırken bu sayının yıllık 350 ile 400 arasında değiştiği tedavi edilen hayvan sayısının ise çok daha fazla olduğunu belirtti.

Kozan Belediyesi Başkan Yardımcısı Arif Dağlı da barınağın çalışmalarını yakından izleyerek, sık sık ziyarette bulunduğunu belirtmesinin ardından şunları söyledi:

“Barınak için Kozan Belediyesi olarak elimizdeki imkânları zorluyoruz, yeni yapılan mama noktalarının kış mevsimi ile birlikte hayvanlarımızın temiz beslenmeleri için gerekli olduğunu düşündük, umarım hayvan severler de bu noktalara ilgi gösterir. Köpeklerimizin sadece beslenmesi yok, bu hayvanların toplanması, aşılanması, kısırlaştırılması, sağlığı, yarası beresi birçok bakımı var bu işlerle hem maddi hem de emek anlamında yetişebildiğimiz kadar ilgileniyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM