X
https://imgyukle.com/f/2021/08/30/qErB0.jpg
Muhalefet partileri İstanbul’da bir araya geldi

Muhalefet partileri İstanbul’da bir araya geldi

ABONE OL
21 Eylül 2021 17:29
Muhalefet partileri İstanbul’da bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi temsilcileri parlamenter sisteme dönüş için ortak metin oluşturma amacıyla İstanbul’da bir araya geldi.

Toplantının ilki Ankara’da yapılmıştı. İkinci toplantı dün akşam İstanbul’da yapıldı. Toplantılara, partilerin hukuk ve seçim işlerinden sorumlu isimleri katılıyor.

CHP’den Muharrem Erkek, İYİ Parti’den Profesör Bahadır Erdem, Saadet Partisi’nden genel başkan yardımcısı avukat Bülent Kaya, Demokrat Parti’den genel başkan yardımcısı Bülent Şahinalp Millet İttifakı’nı temsilen toplantıdaydı. Millet İttifakı partilerine ek olarak DEVA’ Partisi’nden Mustafa Yeneroğlu ve Gelecek Partisi’nden Ayhan Sefer Üstün toplantıda hazır bulundu.

Bu toplantılarla Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nden rahatsız olan ve parlamenter demokratik sisteme dönüş talebine olumlu bakan partilerin kendi aralarında istişare ile talep eleştirilerini masaya getirip, uzlaşı ile ortak bir metin hazırlanması hedefleniyor.

Ortak metin üzerinde anlaşma sağlandıktan sonra, partilerin genel başkanları ortak bir açıklama ile bunu kamuoyuna duyuracaklar.

Gelecek Partili ve DEVA’lı kaynaklar, bu toplantıların amacının bir ittifak arayışı olmadığının altını çizerek, “Amaç; temel meselelerde ortaklaşılan noktaları tespit etmek, çözümler üretmek” ifadesini kullandılar.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.