• DOLAR
  $1.322,8700
 • EURO
  $0,2661
 • ALTIN
  $31.514,0000
 • BIST
  $134,4800
Mersin’de “etnik ve mezhepsel ayrımcılık” tartışması…

Mersin’de “etnik ve mezhepsel ayrımcılık” tartışması…

Mersin Anakent Belediye Meclisi’nde etnik ve mezhepsel ayrımcılık yapıldığına ilişkin sözler üzerine tartışma yaşandı.

 

Mersin Anakent Belediye Meclisi’nde etnik ve mezhepsel ayrımcılık yapıldığına ilişkin sözler üzerine tartışma yaşandı.

Anakent Meclisi’nde Tarsus İlçesi Atalar Mahallesi 194 Ada 1 parselin Yenice’ye ve çevresine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonuna göre ibadethane olarak işaretlenmesine ilişkin madde görüşüldü. Bu konuda bazı meclis üyeleri arasında etnik ve mezhepsel ayrımcılık yapıldığına ilişkin tartışmalar yaşandı.

Konuyla ilgili bir meclis üyesine yanıt veren Başkan Seçer, “Bu konudaki hassasiyetimi tartıya koyamazsın. Bu konudaki hassasiyetimi, samimiyetimi tartacak kantar yok sizin elinizde. Kim burada ayrımcılık yapabilir? Kim buna müsaade edebilir? Bu ülke milliyetçisiyiz biz. Bu ülkede ayrımcılığı reddediyoruz. Hepimiz kardeşiz. Burası barış kenti, kardeşlik kenti bin kere söylüyorum. Kim kimi ayırabilir, kim kime ötekileştirebilir? Buna müsaade edemeyiz. Siyaset yapma adına siz şehri germeyin” diye konuştu.

Başkan Seçer, tedavi için kent merkezine gelen hastalara refakat eden kişilerin önemli sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını vurgulayarak, ‘Refakatçi Evi Projesi’ni hayata geçireceklerinin müjdesini verdi. Seçer, “Biz bunu otellerimizden hizmet almak suretiyle yapacağız. Hem otel esnafı kazanacak hem de hasta yakınları artık sefil olmayacak” dedi.

Başkan Seçer, pandeminin esnafta yarattığı ekonomik sorunlar ve travmalar nedeniyle toplu taşıma araçlarında hem devir işlemlerindeki süreyi hem de kullanım yaşını 15’e çıkaracaklarını duyurdu. Ayrıca, okul servisi yapan esnafın vize ücretlerinde yüzde 90, minibüsçü, halk otobüsü, servisçi ve taksici esnafının vize ücretlerinde ise yüzde 45 indirim yapılacak. Konuya ilişkin teklif, görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM