İstanbul
DOLAR16.9784
EURO17.4947
ALTIN984.52
Serdar Dinçbaylı

Serdar Dinçbaylı

Mail: [email protected]

TEK YÜZÜK

Siyasete başladığı yıllarda AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan, “İşte bütün servetim bu yüzük. İstanbul’a hizmete hazırım” demişti.

Birkaç yıl sonra da “Eğer birgün duyarsanız ki Tayyip Erdoğan çok zengin olmuş, bilin ki haram yemiştir” diye yüzüklü ilk lafını pekiştirmişti.

Dünkü gazetelerden bir haber...

Tayyip Erdoğan kendi imzasıyla Meclis Başkanlığı’na sunduğu ek bütçeyle en son Ocak'ta artan maaşını yüzde 40,4 oranında artırarak 141.453 TL’ye yükseltiyor.

Şimdi AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın iki sözü ve dünkü haberi bir potada eritirsek, neye varırız, kısaca beyin jimnastiği yapalım!

Keşke o yüzüğün yanında Doğan görünümlü Şahin marka bir arabası, Kumburgaz’da bir yazlığı, Cine 5 üyeliği, bir de video oynatıcısı da olsaymış.

Çok zengin eş adayıyla dolaşan erkek ya da kız çocuklarına anaları babaları, “Davul bile dengi dengine çalar yavrum. Sonra üzülürsün” der.

AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan dünyanın en zengin ilk 8 lideri arasında gösteriliyor.

Sadece kendi beyanına göre bile, 18 yılda 730 kat zenginleşmiş.

Wikileaks belgelerine göre, İsviçre’de 8 ayrı hesabı var, sarayda oturuyor, çocuklarının villaları, Amerika’da daireleri, onları, bunları hatta gemicikleri var. Eşi 50 bin dolarlık çanta ile dolaşıyor.

Yani bir şekilde, zamanında çok eksikliğini çektiği maddi varlığa ne kadar çok ulaşırsa, kendisini o kadar emniyette hissediyor.

Mesela bu zam dönemi için çıkıp, “Şahsım ve milletvekillerinin zamları emeklilere dağıtılacak” dese, en azından yandaş gazetelere bir hafta boyunca manşet çıkardı.

Fakat her zaman parayı seçtiği gibi, bu kez de maaşına herkesten önce zammı kaptı.

Artık, fakir edebiyatı yapamayacak kadar zengin.

Zamanında söylediği sözleri umarım hatırlıyor ve küçücük de olsa özeleştiri yapıyordur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar