İstanbul
DOLAR18.8116
EURO20.4382
ALTIN1164.9
Sefa Yürükel

Sefa Yürükel

Mail: [email protected]

T.C. DEVLET YETKİLİLERİNE ÖNEMLİ ÇAĞRI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanlığı’nı, TSK’ni, MİT’ini, Jandarma Genel Komutanlığını ve Polis Teşkilatı’nı ve TC’nin Savcılarını son 40 yıldır Türkiye’de Gladyo’nun işlediği cinayetlerle ilgili göreve çağırıyorum.

Burada, 

Necip Hablemitoğlu, Kaşif Kozinoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu, Abdullah Çatlı (bu ikisi konuşacaktı büyük bir ihtimalle), Behçet Oktay, Gaffar Okkan, Cem Ersever, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Tarık Ümit ve Hrant Dink de dahil olmak üzere, bir çok cinayeti, bugünkü verilere bakarsanız Gladyo’nun işlediği anlaşılıyor.

Necip Hablemitoğlu cinayeti konusu derinleştirildiğinde, bir çok dosyanın bu bakımdan da birleştirileceği ortadadır. 

Bunun içinde açık kaynaktaki veriler bile, T.C.'de işlenen son 40 yıllık cinayetlerin, Türk kamuoyunu bu cinayetlerden yola çıkarak algı operasyonları ile ve özellikle medyadaki adamları vasıtasıylan yapılan yönlendirmeler ile ve birilerini Siyasi Partilerin Başkanı ve yöneticisi yapmak ile, Kamu Kurum ve kuruluşlarına bürokrat, STK’lara, Meslek Odalarına, Sendikalara yönetici olarak, TBMM’ne Milletvekili ve Bakan olarak yerleştirmelerinin şekillendirildiğinin karanlık tarihi olarak karşımıza çıktığını göstermektedir.

Bu durumda, TC’nin yukarda bahsi geçen bu kurumları, hem kendi personelinin katillerini ortaya çıkartmak hem de TC’nin Gladyo tarafından bugüne kadar işlenen cinayetler yoluyla dizayn edilmesinden hesap sormak amacıyla harekete geçmelidir. 

Düşünen ve sorumluluk taşıyan bir Türk olarak bu çağrımın ciddiye alınarak bu konuda işlem yapılmasını kurumlarınızdan önemle talep ve rica ediyorum.

Saygılarımla

Sefa Yürükel
Sosyal Antropolog
Ve Etnograf.
Soykırımlar ve Terörizm Araştırmacısı

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar