EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.3879
EURO34.0706
ALTIN2100.9
Serdar Dinçbaylı

Serdar Dinçbaylı

Mail: [email protected]

SİYASİ İNTİHAR!

Hani “Kendi ayağına sıktı” derler ya biri çok kritik bir yerde yapılmaması gereken bir hata yaptığında, AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan işte öyle bir şey yaptı.

Hatta daha beterini, “Kendi beynine sıktı” bile diyebiliriz emekçilere layık gördüğü yüzde 30’luk sadakayla.

Benim anlamadığım emekçiye layık görülen yüzde 30’luk sadaka zam oranını belirleyenler bu ülkede yaşamıyorlar mı?

Yaşıyorlarsa hiç mi çarşı-pazar dolaşmıyorlar?

Dolaşıyorlarsa algılama sorunları mı var?

Asgari ücrete gönüllerdeki kadar olmasa da yüzdelik hesapta şişkin bir zam yaptıkları bir hafta bile olmadı. Market, manav, kasap o bir haftada yedi yüzde 30 sadaka zammı!

Eskiden ocak zammında hesap şöyleydi, “Şubat sonu ya da martta yapılan zam artan fiyatlar karşısında erir.

Bu kez zam oranı açıklanmadan erimiş gitmiş oldu.

Ve bu milletin büyük çoğunluğunun kafası basıyor bu duruma sanılanın aksine.

AĞIR KANDIRILIYOR!

AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafındaki adamları, danışmanları bir kere yakından inceleme fırsatı yakalamıştım yıllar önce. Son derece yetersiz olduklarını ve patronlarına sadece duymak istediklerini söyleyen yağdanlıklar sürüsü olduklarını gözlemlemiştim.

Hatta içimden, “Ulan adamla beş dakika yalnız kalabilsem de etrafındakilerin kendisini nasıl kandırdığını salim kafa anlatabilsem” diye içimden geçirmiştim.

Bundan birkaç yıl sonra kendi çıktı meydanlara, “Ne istediler de vermedik, kandırıldık” diye.

Bugün de durum farklı değil, etrafındakiler felaket yanıltıyorlar AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’ı.

Geçen sene bu günlerde 7 lira civarında olan aynı marka makarna bugün 19 lira. Emekli, memur, işçi sizce kendilerine layık görülen yüzde 30 sadaka zam müjdesini duyunca içinden ilk ne demiştir!

Tamam ilk cümleyi ulu orta yerde telaffuz edemesek de ikincisini söyleyebiliriz, “Sana bir daha oy veren (Ayşe-Fatma-Ahmet-Mehmet-Büşra-Esma-Abdültalip-Enes) taşa dönüşsün.

BOŞ CEP KİTLEYİ EİNSTEİN YAPAR!

Darphane (madenî para basılan yer) artık işe yarayacak bir şey basamasa da Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü 7X24 çalışıyor zaten. Biraz daha yüklenip makinalara yüzde 50-55 zam yapsaydın fakir fukaraya (ekonominin başındaki yetersizin tabiri) belki bir şansın vardı seçimde. Halk da maalesef kandırılmaya çok müsait, özellikle araç paraysa.

Etrafındakiler yanılttı kardeşim seni bir kez daha. İyice kontrol et sadakatlarını, sanki bir dönem daha istemiyorlar sarayda yaşamanı.

Gitti o koltuk...

Kitlene de güvenme; Ay’a otoban yapacağına inanacak kadar saf görünürler ama boş cep hepsini Einstein’a çevirir.

Neticede her türlü adaletsizliğe, hukuksuzluğa, eşitsizliğe, yolsuzluğa, uğursuzluğa rağmen kafa kafaya giden yarışta bu hamleyle fişi çektin, benden uyandırması.

BİRAZ DA FUTBOL

Hakemler kötü değil çok çok kötü, hakemleri yorumlayanlar onlardan da kötü. Futbol yorumcuları taraflı.

Mesela yayıncı kuruluşunkiler Galatasaray düşmanı. Zaten medyanın büyük bölümü Galatasaray düşmanı. Bunun suçu da medyada değil üç büyüklerin yakın geçmiş başkanlarında.

Ali Şen’le birlikte medyaya Fenerbahçeli kalemleri yerleştirme operasyonu taçlandı. Spor servisi müdürü, spor gazetesi yönetmeni, tv yorumcusu hep Fenerbahçeli spor yazarlarından seçildi. En az tirajı olan Beşiktaş bile medyaya adam atmayı denedi.

Yakın tarihimizin Galatasaray başkanları ise kendilerini eleştiren Galatasaraylı spor yazarlarını işlerinden etmekten başka bir şey düşünmediler. Bu enerjilerini Galatasaraylı spor yazarlarını bir yere getirebilmek için harcasalardı son 40 yılda su içinde 5 şampiyonluk daha hanelerine yazdırabilirlerdi.

Unutulmasın ki AKP 20 yıldır açık ara iktidarsa bunu biraz da basını ele geçirmiş olmasına borçlu.

Etik bir durum mu? Asla değil ama rakiplerin tekme tokat girişirken, “Ben onların ağzının payını lafla veriveririm” dersen devamlı ağzın burnun kırık dolaşırsın, tam da bugün olduğu gibi!

Milyon lehte hatalı karar verildi bu ligde yıllardır, kimse tınmadı!

Galatasaray’a lehte hata yapıldı bir yaygara koptu ki Orion Takım Yıldızı’ndan bile duyuldu.

Sonuçta tarihte ilk defa VAR konuşmaları yayımlandı falan. Hatta Galatasaray’a verilen lehte hatalı karar, Fenerbahçe’nin ilk maçında lehine verilen hatalı kararla ödeştirildi.

Kısaca kırk yıl önce tarafını ufacık belli etse işinden olacak spor yazarlığından amigo spor yazarlığına geçiş yapmış durumdayız.

Medyada yaygara yapacak ne kadar çok ve güçlü kalemin varsa ligde de o kadar çok puanın oluyor.

Bir Şampiyonlar Ligi katılımının neredeyse bir Mecidiyeköy rezidans satışına eşit olduğu gerçeğiyle beraber günümüz başkanlarına hatırlatırım.

Fenerbahçe-Galatasaray maçı için ise Galatasaray Yönetimi ne yapıp yapıp yabancı hakem ve yabancı VAR ekibini federasyona kabul ettirmeli.

Eldeki mevcutlarla maç başlarsa pilav üstüne didiklenen tavuk gibi parçalayacaklar Galatasaray’ı!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar