İstanbul
DOLAR16.981
EURO17.5596
ALTIN983.76
Sefa Yürükel

Sefa Yürükel

Mail: [email protected]

NATO’SUZ, GÜÇLÜ VE BAĞIMSIZ  BİR AVRUPA'YA  İHTİYAÇ VAR

‘Yurtta Sulh Dünyada Sulh’

Mustafa Kemal Atatürk 
Modern Türkiye 
Cumhuriyetinin kurucusu

NATO, 1950’ler den beri ABD’nin kendi emperyal çıkarı için kullandığı ve dünya barışına karşı kullandığı bir suikast ve savaş örgütüdür. 

Bunun üyeleri de ABD’nin emir eridir.

Eğer bugün ve yarınlar için gerçekten huzurlu bir dünya istiyorsak, bu örgüte karşı çıkıp, NATO’nun tasviye edilmesi savunulmalıdır.

 Ve artık bugünkü konjektürel durumda gösteriyorki GÜÇLÜ bir AVRUPA SAVUNMA TEŞKİLATI adı altında, demokratik, siyasi ve hukuki değerlerin içinde yer aldığı, sınırları ise Azerbaycan’dan İngiltere’ye kadar olan devletletin  içinde olduğu yeni bir ortak Avrupa Ordusu, İstihbarat Örgütü ve Güvenlik Teşkilatının kurulmasına çok ihtiyaç vardır.

Böyle güçlü ve ABD’den bağımsız davranan; barış, uluslararası hukuk ve demokrasi yanlısı normların siyasi ve ideolojik olarak içinde olduğu yeni bir AVRUPA SAVUNMA TEŞKİLATI’NIN bir an önce  kurulması ancak dünyada insanlık için değerli olabilir ve insanlığın, siyasi ve ekonomik gelişmesinde faydalı olabilir. 

Ve böyle bir Avrupa ancak Doğu-Batı ile Kuzey-Güney arasında kalıcı bir denge unsuru olabilir.

Aksi taktirde  bugünlerde olduğu gibi son 70 yıldır, ABD’nin peşine körü körüne takılan bir Avrupa, hem çok büyük insan, doğa ve material üçlüsünün oluştuğu büyük yıkımların savaş alanı olur, nükleer bir hedef olur  ve hemde dünya çapında ABD’nin peşine takıldığından dolayıda  hiç bir değerli fonksiyonu olmayan bir kıta durumuna düşer. 

Bunun için Avrupa  bir an önce uyanmalı ve Amerikancı olmayan bağımsız bir siyasi, ekonomik, askeri ve hukuki bir raya girmelidir.

Buna  tüm insanlığın, özel olarak Avrupa’nın ve genel olarakta dünyanın şu anda çok ihtiyacı var. 

Her zaman olduğu gibi bağımsızlıkçılar:

Atatürk’le kalın.
Cumhuriyetle kalın 
Hoşçakalın!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar