EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.061
EURO33.689
ALTIN2034.3
Kerem Kurtdereli

Kerem Kurtdereli

Mail: [email protected]

GÜZEL VE YALNIZ PARTİM: CHP

Saklamaya gerek yok: Ömrümün 50 yılını Cumhuriyet Halk Partisi sevdalısı olarak geçirdim…

CHP’nin toplumda daha iyi anlaşılması, seçmen tarafından benimsenmesi ve iktidar olması için çalıştım.

Mahallemde, ilçemde, ilimde hiçbir makam, menfaat beklemeden sadece CHP ülkemi, ilimi, ilçemi, mahallemi yönetsin dedim.

Ama, gördüm ki; partinin üst yönetimine doğru giderek Cumhuriyet idealleri ile uyuşmayan, hatta tam tersine Cumhuriyet ideallerini ortadan kaldırma amacını güdenler CHP’de genel başkan yardımcısı yapıldı!

Gördüm ki; ülkenin talan ve yağmasında paydaş olanlar CHP’de saygı ve törenle karşılandı, istekleri bekletilmeksizin yerine getirildi!

Gördüm ki; emperyalizme karşı mücadele ile kurduğumuz “son kalemiz” Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmayı açıkca deklare edenlerle “seçim menfaati” gerekçesi ile ittifaklar kuruldu. İtiraz edenler hem partiden uzaklaştırıldı ve hem de en arsız bir şekilde, “daha önce AK Parti de bunlarla ittifak yaptı” gerekçesine sığınılmaya çalışıldı!

Gördüm ki; Türkiye’nin ideolojisi anti-emperyalizm olan tek partisi CHP, Atlantik şeflerinin emirleri doğrultusunda politika yapmaya başladı. Ne işimiz var Libya’da, Suriye’de, Azerbaycan’da vb gerekçelerle CHP, uluslararası milli politikalar üretmek yerine, bölgemizde Batı emperyalizminin yazdığı senaryolara uyumlu kabüllere alıştırıldı!

Gördüm ki; CHP’nin en üst düzeyde yöneticileri, il başkanları, belediye başkanları maksat rant olunca seçmenin tepkisinden çekinmeden iktidar partisi ile işbirliği yaptılar!

Gördüm ki; CHP’yi sağcılara, tarikatçılara, geçmişi kirli katliamlarla anılanlara, Batı emperyalizminin gönüllü işbirlikçilerine, FETÖ elemanlarına açarken, toplumcu, cumhuriyetçi, antiemperyalist, emekten yana kesimlere kapattılar!

Gördüm ki; CHP, Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “kimsesizlerin kimsesi olmak” idealinden uzaklaştı, tersine muktedirlerin, egemenlerin, gericilerin, emperyalist işbirlikçilerinin önemsenerek koltuk sahibi olduğu başka bir partiye dönüştürüldü!

Gördüm ki; ben ve benim gibi, CHP’nin kuruluş idealleri ile bütünleşmiş, sevdalanmış yüzbinlerce “dava insanı” kapı dışarı edilirken, fırsatçılar, işbirlikçiler, tarikatçılar, rantiyeciler, yağmacılar buyur edildi ve yetki sahibi yapıldılar!

Halkçı Atatürk’ün partisi artık “güzel ve yalnız” bir partiye dönüştü!

Tıpkı, güzel ve yalnız ülkem gibi…

    “Hastir çeker

    Kuş bana

    Yılan bana

Hastir çeker

   Çiyan bana

Lan kardaş

    Bu nasıl yara

    Kanar heryerimden.

    Döğülmüşüm

    Süğülmüşüm

    Koğulmuş.

Siktir çekilmişim yani

Kendi öz yurdumda.

Bir meri keklik gibi

   Çeker giderim.

ENVER GÖKÇE

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar