İstanbul
DOLAR28.9452
EURO31.4082
ALTIN1889.4
Evren Mumcu

Evren Mumcu

Mail: [email protected]

CESUR

Bir gözü görmeyen, diğer sokak köpeklerinin saldırısına uğradığı için Ankara’daki sitemizin bekçi kulübesinin önüne sığınmış, sağdaki kaldırıma bile saldıracaklar diye gidemeyen, tortop olmuş sessiz, son derece uysal, korkak, ıslak soğuk betonda yatan bir sokak köpeği.

Bu can için bir arkadaşımla bir yuva yaptık önce. Onu çaldılar ya da attılar. İkincisinde benle birlikte çocuklarla derme çatma bir yuva yaptık. Altına izolasyon aldım koydum bezler ıslanıyor oturamıyor diye. Nasıl mutlu oldu anlatamam. Çünkü korkudan gidip kendine bir çatı ya da ağaç altı bile bulamayıp sürekli ıslanıyor. Donuyor…

Onu da görüntü kirliliği yaratıyor diye atmışlar. Tekrar altına bir battaniye koyduk. Onu da pislik oluyor diye attılar. Sıcacık lüks evlerinde dışarıdaki canın çaresizliğini düşünmeyen insanoğlu acaba hiç bir sokak köpeğinin başını okşamış mıdır? Okşasa iğrenmese onların nasıl muhteşem canlılar olduğunu bilir, bunu yapamazlar. Onun soğuktan buz kesmiş karla kaplı tüylerini temizledim, titriyordu.

İnsanoğlu bunları hissetmeden konforlu evlerinde oturuyor. Neymiş görüntü kirliliği oluyormuş.

Yanına koyduğumuz mama ve su kapılarını da acımasızca vicdansızca atmışlar. Bu insanlar çocuklarını ve torunlarını bu yaptıklarına örnek olarak yetiştirecekler. Ve bu çocuklara ilerde İYİ VE ZENGİN AİLE çocukları muamelesi yapılacak. Tabii hayvan sevgileri pet shoptan aldıkları 1000/2000 dolarlık cins fifilerinden ibaret olan vicdanları dışarıda hayatta kalma mücadelesi veren canın pis ve tehlikeli olduğunu düşünüyor. Öyle ki imha edilmesi ve uzaklaştırılması için torbacıların poşetlerine verilmek üzere para bile teklif etmişler.

Hayatım bu insanlarla mücadele içinde geçti. O canı hayatta tutabilmek ve soğukta donarak ölmemesi için marketten et kemiği alıp koştur koştur evde kaynatmaya gidiyorum. Korkaklığını üstünden atar kendine güveni gelir belki diye Cesur adını verdiğimiz bu cana yine elbirliğiyle bir yuva yaptık.

Bilmiyorum akıbeti ne olur. CESUR’un mamasını verince bana başıyla nasıl minnet dolu bakışlarla teşekkür ettiğini ve bakışlarındaki hüznü görmeniz lazım. Eve kadar eşlik edip beni diğer köpeklerden koruyor.

N’OLUR BIRAZ INSAN OLUN! ONLAR PİS DEĞİL! CAN ONLAR, CAN!

SENİN BU DÜNYADA YAŞAMA HAKKIN OLDUĞU GİBİ ONUN DA BU DÜNYADA YAŞAMAYA HAKKI VAR.

KALDI KI SEN GELDİN ONUN YAŞAMA HAKKINI VE DOĞAL YAŞAM ALANINI İŞGAL ETTİN; O BETONU

YAPTIN. SICAK EVINDE OTURUYORSUN!

UNUTMA!

CESUR YÜREK’E YARDIM ET HAYATTA KALSIN!

İYİLİK YAPMIYORSUN BARİ KÖTÜLÜK ETME!

NOT: Tam bunlara üzülürken WhatsApp grubuna ikinci uyarı! Apartman sakinleri lütfen kuşlara ekmek atmayın, alt kattakiler rahatsız oluyor! O rahatsız canınız çıksın sizin!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar