İstanbul
DOLAR19.074
EURO20.6059
ALTIN1218.7
Serdar Dinçbaylı

Serdar Dinçbaylı

Mail: [email protected]

ÇALDIRMA SEN DE, KARDEŞİM!

Küçük bir İkinci Dünya Savaşı hikayesiyle başlayalım...

4 Eylül 1939 sabah saatlerinde dönemin İngiltere Başbakanı Neville Chamberlain, Avusturya ile birleştikten sonra, “Polonya’da duracağım” sözü verip “Çekoslovakya bizi istiyor” diyerek Avrupa’yı ele geçirmeye başlayan Hitler’in Almanya’sına savaş ilan eder.

Aynı gün öğleden sonra bir Alman denizaltısı Liverpool Limanı’ndan Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek için demir alan, sadece sivilleri taşıyan buhar gücüyle çalışan İngiliz Athenia transatlantik yolcu gemisini batırır.

16’sı çocuk 120 kişi boğularak, yanarak, parçalanarak hayatlarını kaybederler. Savaştaki ilk İngiliz kayıpları olarak da kayda geçerler.

Almanlar o kadar zalimlerdir ki asker ya da muhimmat taşımayan bir gemiyi savaş ilanından 6-7 saat sonra batırıp ellerine masumların kanlarını bulaştırmaktan çekinmemişlerdir.

BETERİN DE BETERİ

Buraya kadar bile mide bulandırıcı ama devamı çok daha kötülük dolu.

Tabii ki sivil bir geminin batırılması dünyada çok büyük tepki görür. Öldürülenlerin bir bölümü de Amerikan vatandaşıdır.

Bunun üzerine Hitler’in propoganda bakanı Joseph Goebbels, “Bu İngilizler kendi gemilerini batırarak itibarımızı karalamaya çalışıyorlar. Tek suçlu Bay Churchill’dir” açıklamasını yapar.

Hitler, Goebbels ve dünyayı felakete sürükleyen arkadaşları dindar ailelerde yetişmiş, alkol kullanmayan, sigara içmeyen örnek insanlardır.

Oysa ki iftira attıkları Churchill ağzından purosu eksik olmayan bir ayyaştır. Karısı da Alman diktatörüne göre büyük ihtimalle sürtüğün tekidir.

Tarihin karanlık sayfalarında buna benzer çok hikaye var maalesef!

Haaa, bu arada aylar sonra Athenia’yı batıran Alman denizaltısının kaptanı seyir defterine işlemediği suçunu vicdan azabına dayanamayarak itiraf eder.

Athenia’yı yanlışlıkla vurduğunu söyleyerek günah çıkarır. Bu itirafından kısa bir süre sonra da ortadan yok olur.

DÖNELİM GÜNÜMÜZE...

Türkiye’nin önünde çok önemli bir seçim var. Eğer AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilirse çok büyük ihtimal bir sonraki cumhurbaşkanı da aynı aileden çıkacak!

Bu seçim kim seçilecek seçimi değil, kim seçilmemeli seçimi.

AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AKP’nin icraatlarından memnun olmayan kim varsa birleşmeli. Bugüne kadar bölüne bölüne (lütfen yazının başındaki grafiği dikkatlice inceleyin), göz göre göre bizi laiklik karşıtı insanlara emanet edenler bugün bir kez olsun birleşin be kardeşim!

Belli ki; 180 derece dönmeye nasıl ikna edildiği meçhulümsü MHP, lideri eski liderinin ölümünün soruşturulduğu davada eski liderinin eşi tarafından salondan kovulan BBP, domuz bağcı Hizbullah’a terör örgütü diyemeyen HÜDA PAR ve adıyla dalga geçercesine internette izi olmayan Teknoloji ve Kalkınma Partisi’nden AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı rakip çıkmayacak.

MÜHÜRSÜZ OYLARI GEÇERLİ SAYDILAR

Seçim iki adayla başlarsa ikinci tura gerek kalmaz. Muhtemel seçim hileleri de minimumda kalır. Mühürsüz oyların beş dakikada geçerli sayılmasını unutmadık. Belediye seçimlerindeki mızıklanmanın dünyada eşi benzeri yok. Belli ki seçimi kaybetmemek için her türlü yönteme yine başvuracaklar.

Kemal Kılıçdaroğlu ve ortakları da akıllı olup oylarımızın çalınma ihtimalini alacakları önlemlerle engellesinler.

Herkesin anlayacağı dille söylersek...

- Adam olun da çaldırmayın kardeşim oyları “Çalacaklar” diye zırlayacağınıza!

Başta, Bir Gece Ansızın Ortadan Yok Olabilirim Muharrem İnce olmak üzere laikliği savunan kim varsa; maçlardaki “Hükümet istifa” tezahüratına dahi tahammülü olmayan, kendi gibi düşünmeyenlere rahatça, “Terörist” diyebilen AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı birleşmeli.

Makale Yorumları

  • Ömer18-03-2023 13:17

    Muharrem ince yalovalı oturduğu köy komşuları zeytin satıcıları hakkında hiç iyi konuşmuyorlardı( bavulla para geldi gibi) inanmak istemedim eti butu ne 1 yıldır otobüs altında dolaşıyor masrafları kim karşılıyor kendisine 2 kez yazdım cevaplamadı AKP tarafından besleniyor gibi içerden vuruluyoruz

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar