EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.3879
EURO34.0706
ALTIN2100.9
Serdar Dinçbaylı

Serdar Dinçbaylı

Mail: [email protected]

AKP ADALETİ!

Partinin isminin ilk kelimesi adalet. Ancak bir siyasi parti adaletten ancak bu kadar uzak olabilir.

En düşük emekli aylığını müjdeymiş gibi 7 bin 500 liraya çıkardıklarını açıkladılar. Önceden 5 bin 500 liraydı. Ayda 2 bin liraya oy kovalıyorlar.

Sakın yanlış anlaşılmasın emekliye, işçiye, memura zam yapılmasına bir itirazım yok. Zaten yapmaları gereken zammın yarısının yarısını bile yapmadılar Pinokyo TÜİK marifetiyle. Yüzde 65 dediği enflasyon sokakta en aşağı 200. Zam da Pinokyo TÜİK verilerine göre yapıldığı için olan ücretliye oluyor.

Kısaca hepimizin çocuğunun anlayabileceği dilde anlatayım; geçen sene emekli maaşımla on kilo kıyma alabiliyorsam bu sene 5 kilo alabiliyorum. Sen istediğin kadar “Zam yaptım” diye bağır.

Yaptığın zam hiçbir işe yaramıyor.

Ücretlinin alım gücü 2 yılda üçte bire indi.

Yol falan da yapmadın, benim 20 yıl ödeyeceğim bir borçla 3-5 müteahhidi zengin ettin, oramıza buramıza koymalarına fırsat verdin.

Bu arada orta boy tek dal soğan 7 lira. Bizimki gibi bolluk olan, AKP gelmeden önce kendi kendini besleyebilen nadir bir tarım ülkesinde sebzelerin, özellikle de her yemeğin olmazsa olmazı soğanın taneyle satılacağını söyleyen birine kıçımızla gülerdik.

Hayal bile değildi ama gerçek oldu.

Tek kelimeyle AKP ülkeyi batırdı, bunun başka anlatım biçimi yok.

Çocukluğumuzda, “Biliyor musun Japonya’da, Almanya’da falan karpuz dilimle satılıyormuş” diye gülüşerek ve biraz da o ülkelere acıyarak konuşurdu anne babalarımız.

AKP’nin inatçı ve beceriksiz ekonomik politikaları yüzünden dilimle karpuzu biz de yaşadık AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan sayesinde hamdolsun.

DİN HERKESİN DİNİ!

Din satıyor AKP din.

AKP ve yancılarının değil ki din, hepimizin dini. “İnanıyorum” diyen kim varsa en az AKP Genel Başkanı ve aynı zamanda cumhurbaşkanlığı da yapan Recep Tayyip Erdoğan kadar Müslüman.

Kelle avcısı, domuz bağcı, ülkenin birçok aydınının, polisinin kanında eli olan Hizbullah’ı terör örgütü saymayan, rejimi şeriatla değiştirme küstahlığındaki HÜDA PAR’cılardan daha az Müslüman değil, “İnanıyorum” diyen.

Bu tuhaflıklara çaresizce boyun eğen MHP ve BBP’liler kadar da Müslüman “İnanıyorum” diyen.

Kısaca din herkesin dini. Cumhur İttifakı’nın tekelinde olan bir şey değil.

Dini en çok beceriksizliklerini örtmek için arkasına saklandıkları zaman kullanıyorlar ve Müslümanlık’ta bu durum sevaptan sayılmıyor.

Şu seccade hikayesi bile din istismarı. Seccade değil o kardeşim, bildiğin turistik halı. Git Kapalıçarşı’ya, sor bir halı dükkanındaki en çaylak çırağa; alırsın cevabını.

Haaaa, o tür halıları seccade olarak kullanan yok mudur?

Vardır elbette ama namazını kıldıktan sonra da kaldırır. Ben daha namaz kıldıktan sonra seccadesini yerde bırakan Müslüman’a rastlamadım. Seccade yaygarasını çıkaranlar da biliyor ki niyet ettiğinde, başka bir söylemle iyi niyetliysen Dünya’nın tamamı seccadedir sana.

CEPTE YANGIN VAR!

Öbür dünya işlerinden kendi dünyamıza dönelim lafı uzatmadan.

En düşük emekli maaşını 7 bin 500 lira yapıp, 7 bin 501 lira alan emeklinin maaşına hiçbir şey yapmamak en kibar dille adaletsizliktir.

Baştan dedik ya; partinin adında var ama zihniyetinde yok adalet.

Ne suçu var daha fazla prim ödemiş, daha fazla gün çalışmış emeklinin.

“Komünizm” desen saçları diken diken olur AKP’lilerin ama ülkeyi o zihniyete getirdiler.

Maaşlı çalışanların yüzde 90’ı asgari ücret, emeklilerin de büyük çoğunluğu asgari ücret seviyesinde kazanıyorlar. Yani ülke tek ücrete sabitlenmiş. Bir nevi komünizm ama geriden komünizm tabii ki. Okul, hastane, pastane; iyisi parayla.

Sistem kendi zenginlerini yarattı. Eski güreşçiyi banka yöneticisi yaptılar birkaç maaşla.

Badem bıyıklı, baygın bakışlı 3-5 maaş alan tipler türedi her yerde.

İşe girmenin ilk kuralı AKP Gençlik Kolları’ndan gelmek, AKP üyesi olmak ya da AKP’li dayıya sahip olmak.

Yaptıklarının adaletsiz olduğunu kendileri de biliyor. Tek amaçları laiklerden intikam almak.

Üniversite zamanlarında sıkmabaşlarını özgürce takabilmeleti için yanlarında durduğum günler için pişmanım.

Özgürlükleri için mücadele ettiklerimiz şimdi bizi yok etmeye kalkıyorlar. 

Ne yaparsanız yapın, dini nasıl kullanırsanız kullanın; karşılığı ayda 66 kilo soğan olan ekstra zamla, ikramiyelerde yapılan 45 dolarlık artırımla ve ayda ancak 25 kilo kıyma almaya yeten asgari ücretle oy alabileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

İstediğiniz kadar Irak’tan, Suriye’den, Afganistan’dan, Pakistan’dan mücahit ithal edin, bir fiskede çıktıkları deliğe sokarız onları merak etmeyin.

Unutmayın...

Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Ve şunu da bilin...

Bu millet kendiniz saraylarda keyif çatarken onları açlığa mahkum ettiğiniz için gömecek sizi sandığa!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar