Tarım News
İstanbul
DOLAR18.6319
EURO19.4916
ALTIN1066.1
Oktay Erol

Oktay Erol

Mail: [email protected]

ADAY -1

Bu denli uzamalı mıydı, bu denli “iktidar” sormalı mıydı oraya girmek istemiyorum!

“Muhalefet” açıklamayı geciktirmek, “iktidar” da gecikmeyi her gün dile getirmek istiyor! Üstelik, “muhalefet” bu dile getirişi de benimsiyor!

Tersinin düşünene varsa tersten başa bir düşünsün; alınan yok, suçlanan yok, bunu yapmamak için direnen yok!

Asıl olan yurttaşa oluyor; “muhalefet” aday belirlemeyi karmaşıklaştırdıkça, altılı bileşenler arasında söylem ayrışması gerçekleştikçe “iktidarın” işine geliyor!

Yurttaşın bungunlukları, doyumsuzlukları gözden uzaklaşıyor!

Kış aylarının soğukları geldi/ dayandı, bugüne değin doymaya yetmeyen “alım güçleri” bir de ısınmak, giyinmek, korunmak için kıyılarından yontuldu! Akla düşüp de yurttaşın bu ya da benzer acılarını sarmak yerine, atılması gereken adımlar savsaklandı!

Yaşasın sosyal devlet anlayışı, yaşasın siyaset!

***

Her zaman yazdıklarımı yinelemek istemiyorum ama, yeri geldiğinde de yazmamak olmuyor!

“İktidar”, yirmi yıldır yaptıkları beton ağırlıklı işleri anlatırken, sanırsınız ki dar gelirli/ nüfusun yüzde sekseninin sorunu! Bedelini ödemedikçe geçemeyeceği, bedelini ödemedikçe göremeyeceği yerler…

Ülkenin yarısından çoğunun, emekçinin verdiği vergilerle kurulan yapılardan yararlananlar kim?

Peki, bu yapılar kurulurken kimin “alım gücü” zorlanmış, kimin acısı çoğalmış, kim mülksüzleştirilmiş, kim ekmek alamayacak yoksulluğa itilmiştir?

“İktidar”, bunları konuşturmak/ düşündürmek/ anımsatmak yerine “adayı” konuşuyor, konuştukça da altılı bileşenler arasında her gün yeni “iğneli” söz yayılıyor!

“Muhalefette” bu edilgenlik/ utangaçlık sürdükçe, yaşasın “iktidar” …

***

“Biatcılığı”, sorgusuz “kabullenmeyi” içime sindirmem zor!

Altılı bileşenlerin nasıl bir araya geldiğini, gelenlerin önceki konumlarını, bir başlarına olan güçlerini, CHP’siz olacakları konumu anlatmayacağım!

Sanki bileşenlerin “en küçük ortağı”, sanki bir başına hiçbir şey gibi verilen çabanın “şamar oğlanı” yapılmasına herkes elinden gelen katkıyı yapıyor! Bunun içinde CHP’nin yetkin isimleri de var!

Birkaç gün önce, Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorusunu yanıtlarken “adayı altılı masa belirleyecek” dedi, burası güzel. Ama bundan sonra “çıkacak karar kim olursa/ olsun adayımız diyeceğiz” de dedi!

Yanıtın ikinci bölümü “gereksiz” demek yetersiz olur; söylenmesi yanlış!

Sürecek…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar