• DOLAR
  $1.332,6900
 • EURO
  $0,2934
 • ALTIN
  $35.039,0000
 • BIST
  $148,1700
Kılıçdaroğlu belediye başkanlarını dinledi

Kılıçdaroğlu belediye başkanlarını dinledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi belediye başkanlarını dinledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akdeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi belediye başkanları ile video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un da katıldığı toplantıda belediye başkanları yaptıkları hizmetleri anlattı, sorunlarını dile getirdi. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin toplantıda ilçede yapılan hizmetleri anlattı, kardeş belediye yerine birlik kardeşliği önerisinde bulundu.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, konuşmasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etmesinin ardından, “Sayın Genel Başkanımız Adana’ya gelerek bizleri onurlandırdı. Toplu açılış ve temel atma törenine katılması bizi çok mutlu etti. Temelini attığımız projelerin yapımı hızla devam ediyor” dedi.

Başkan Soner Çetin, kardeş belediye uygulamasının çok amacına ulaşmadığını belirterek, bunun yerine birlik kardeşliği önerisinde bulunmakla birlikte, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği’nin önemli çalışmalar yaptığını, belediyeler arasındaki dayanışmayı gerçekleştirdiğini anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Soner Çetin’in önerisinin değerlendirileceğini söyledi.

 

BİLGİ

Soner Çetin, 1968 yılında Adana’nın Yüreğir ilçesi Şıhmurat köyünde doğdu.

Çocukluğu ve ilk gençliği Sarıyakup Mahallesi’nde geçti. İlköğrenimini İnkılap İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ile Adana Erkek Lisesi’nde tamamladı.

1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi, 1992 yılında mezun oldu. Hemen memleketi Adana’ya dönerek Adana Barosu’nda avukatlık stajına başladı.

Soner Çetin 1993 yılından bu yana Adana Barosu’nda kayıtlı üyesi olarak serbest avukatlık yaptı. Belediye başkanı seçilmesiyle birlikte bu görevini bıraktı.

Bugüne kadar birçok sivil toplum örgütü, dernek ve spor kulübünde yöneticilik yapan Av. Soner Çetin Adana Barosu bünyesindeki çeşitli komisyonlarda görev aldı.

2004 yılında Adana Barosu Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Çetin 2006 yılında Adana Barosu Demokrat Avukatlar Grubu’nun başkan adayı olarak seçimlere girdi.

Siyasal yaşamına 1992 yılında CHP’nin Seyhan ilçe örgütünde kurucu üye, ilçe ve il yöneticisi olarak atılan Soner Çetin partinin çeşitli kademelerde görevler üstlendi.

Soner Çetin 2009 yılında CHP’nin Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı oldu.

Çetin 2010 yılı Mayıs ayında yapılan 33. Olağan Kurultay’da CHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi.

2014 yılı 30 Mart’ında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Çukurova Belediye Başkanlığına seçildi.

Evli ve 3’ü kız, 4 çocuk babası olan Av. Soner Çetin İngilizce ve Almanca biliyor.

Soner Çetin, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Adana Çukurova Belediye Başkan Adayı oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM