Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /var/www/vhosts/yenimuhalefet.com/httpdocs/wp-content/themes/EsenKadin/icerik/metabox/init.php on line 746
“Kesinlikle kabul etmiyoruz” - Yeni Muhalefet

 • DOLAR
  6,8526
 • EURO
  7,7064
 • ALTIN
  391,68
 • BIST
  1,1240
“Kesinlikle kabul etmiyoruz”

“Kesinlikle kabul etmiyoruz”

Başörtülü kızlarımıza saldırıldı sözlerini kullanan Kılıçdaroğlu, “Kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başörtülü iki kızımıza saldırı yapıldı. Kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi:

Sanat bir ülkenin entelektüel düzeyini gösterir. 21. yy’da sanat alanında güçlü olan ülkeler diğer ülkelere göre daha güçlü olurlar. Dizilerimiz sinemalarımızın da böyle gücü var. Sanatçılarımızı baş tacı yapmak hepimizin görevidir.

Yıldız Kenter bu bağlamda hayatını kaybeden değerli bir sanatçımızdır. Kendisini yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta önce evinde ziyaret ettim. Sorunlu bir sağlık ortamındaydı. Kısa bir görüşmemiz oldu kendisini yormak istemedim. Yıldız Kenter gerçekten de hayatını sanata adayan bir sanatçıydı. Onun şöyle bir cümlesi var: Sahneye baktığım zaman bütün Türkiye’yi kucaklıyormuşum gibi geliyor diyordu. Şimdi bütün Türkiye onu kucaklıyor. Onu asla unutmayacağız.

Başörtülü iki kızımıza saldırı yapıldı. Kendilerini aradım morallerini bozulmamasını söyledim. Bu ülkenin güzel insanları hep yanınızda olacaktır dedim. Moralinizi bozmayacaksınız. Ama hiç kimse unutmasın. Kimsenin yaşam tarzına müdahale edilmesini kesinlikle kabul etmiyoruz.

Erdoğan az önce grup toplantısında Tank Palet Fabrikası satılmadı diyor. Satılmadı zaten peşkeş çekildi. Satılsa para alırsın. 25 yıllığına bedava verildi. Madem herkes her şeyi biliyor niye gizli kararname çıkarıyorsunuz? Demek ki bu milletten birşeyler gizliyorsun. Ne Kılıçdaroğlu, ne CHP ne 82 milyon bu konuda geri adım atmayacak.

Bunlar aynı zamanda devletin malının nasıl birilerine peşkeş çekildiğini gösteriyor. Kendisine bir ülke gösterin dedim. Kendi silah fabrikasını yabancı ülkeye 25 yıllığına kiralasın. Dünyada böyle bir örnek yok. Üstelik bedava. İşçiler orada çalışacak. TC Devletinin en büyük silah fabrikasının peşkeş çekilmesini ben kabul etmiyorum. Milliyetçilik anlayışım da kabul etmez bunu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM