• DOLAR
  5,6509
  % -0,14
 • EURO
  6,2683
  % -0,10
 • ALTIN
  271,9014
  % -0,09
 • BIST
  95.286
  % -0,47
Karalar, Kozan’da Öztürk’ün yanında…

Karalar, Kozan’da Öztürk’ün yanında…

Karalar, da katıldığı Öztürk’ün seçim bürosunun açılışında Koznlılara seslendi.

 

ADANA –CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar,  Kozan Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın İYİ Parti’li Belediye Başkan Adayı Musa Öztürk’ün seçim bürosu açılışına katıldı.

Yağmurlu havaya rağmen binlerce yurttaşın katılımıyla mitinge dönüşen açılış töreninde CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar; “Kozan bölgenin en önemli merkezi olup, Kozanlı bizim için muhafazakar, milliyetçi, Kozanlı Mustafa Kemal Atatürk’e bağlıdır. Takdire şayan atalarınız vardır sizin. Ve ötesi var, Anavarza var, hani binlerce yıllık yer. Anavarza Efes Selçuk gibi dünyanın üç önemli merkezinden biridir. Dünya oraya akıyor buraya gelen yok. Niye, çünkü önem verilmemiştir.” diye konuştu. 

Karaların, konuşmasının öne çıkan bölümleri şöyle: 

 “İki nehrin olduğu bir memlekette su sorunu yaşanır mı? Su sorununuzu da bu kardeşiniz altı ay içinde çözecek. Yetmedi, şu pahalı suyunuzun fiyatını da yüzde otuz aşağı çekeceğiz..

Bizim hiç kimseye verecek hiçbir yerimiz, hiçbir birimimiz yoktur. İftira ve yalan Adanalı mert insana yakışmaz.

Adana´yı dünyanın merkezi, Kozan´ı da Çukurova´nın merkezi yapacağız.”

Millet İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı Musa Öztürk de eksiklerinden dolayı üzüntüsünü belirttiği konuşmasında şunları söyledi: 

“Yaptığımız oldu yapamadığımız oldu. Yapamadığımızdan dolayı hepinizden dolayı özür diliyorum. Hatayı kabul etmek bir erdemliliktir. Ömrümün kırk yılını Çukurova’ya hizmet etmeye adadım. Burada bilen arkadaşlar var bilmeyenler var. Bir günden bir güne Musa Öztürk demedim. Benim Çukurovalım, Benim Adanalım, Benim Kozanlım dedim. Dünde dedim, bugünde dedim, yarında diyeceğim. Biliyorum yaş kemalini buldu. Bana senin hiç mi emekliliğin yok? diyebilirsiniz. Var, onun için iyi bir ekip hazırlıyorum, sizler bizim yanımızda olduğunuz sürece belimiz yere mi gelir. Bu can bu Kozan’a her zaman feda olsun.

Yaptıklarımız var yapamadıklarımız var. Onun için de yanlış anlamayın. Geçen dönem biraz hazırlıklı gelmedik.  Bazı arkadaşlar canları sağolsun, Allah ıslah etsin, bizi oldu bittiye getirdi. Onun için sütten ağzımız yandığı için üfleyerek içiyoruz. O ayrı bir hikaye ama şimdi gerek CHP’den gerek İYİ Parti’den, gerekse AK Parti’den, MHP’den, eski Anap, eski Doğru Yol’dan arkadaşlarla geleceğin Kozan’ını birlikte dizayn edeceğiz. Bunlar bundan sonra ne yapacak. Kozan’ı nakış gibi işleyecekler. Tek başına işlenir mi yok büyükşehir var. Allah var ben büyükşehirden çok çektim, ben Merhum Özal’ın talebesiyim.  Kavga etmedim ama burnumdan getirdiler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM