• DOLAR
  6,0969
  %-0,07
 • EURO
  6,6237
  %0,57
 • ALTIN
  322,31
  %1,45
 • BIST
  7,9138
  %0,64
Kadınlar üretti, Seyhan destekledi…

Kadınlar üretti, Seyhan destekledi…

Havuzlubahçe Kadın Meclisi ile Seyhan Belediyesinin işbirliğinde kurulan “Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı” Başkan Akay tarafında açıldı.

 

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Pazarda stant açan kadınları tek tek dolaşarak emekleri nedeniyle teşekkür etti. Başkan Akay, Salçadan, Nar ekşisine, el işi örgülerden, pasta börek kadar çok sayıda ürünün bulunduğu pazarda, üreten kadınlarla sohbet edip ürünler hakkında bilgi aldı.

Daha sonra konuşan Başkan Akay, şunları söyledi:

Türk ekonomisi olarak üretim eksikliği nedeniyle olumsuz verilerle karşı karşıya kaldık. Artık üretmenin ötesinde, bu üretimde kadının önemli bir faktör olduğunu da biliyoruz. Geldiğimiz noktada üretimde herkes kadını da keşfetti, kadın emeğini de keşfetti. Aslında üretmeyen kadın yoktur. Her kadın zaten üretiyor. Kadın evinde, doktor, öğretmen, iktisatçı, tamirci veya hasta bakıcı. Biz zaten kadında var olan bu üretkenliği topluma daha fazla yaymak için  “Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı”nda emekçi kadınlarla işbirliği yaptık. Önümüzdeki dönemde kadının emeğini ortaya koyduğu, ekonomik değere dönüştürdüğü bu gibi çalışmaların örneklerini görmeye devam edeceksiniz

Artık, ürettiğinizin daha fazla değer kazanması için fırsatlar bulacaksınız. İlerleyen süreçte ürettiğiniz ürünlerin markalaşması gerekiyor. Seyhan Belediyesi olarak markalaşma konusunda ciddi çalışmalar yapmaktayız. Emeğinizin boşa gitmemesi ve değerlenmesi bizim temel amaçlarımızdan bir tanesidir. Bu pazar,  Kadının emeğini değerlendirmesi bakımından büyük önem taşıyor. Biz bundan sonra da kadının ekonomik ve sosyal yaşamda hak ettiği yere ulaşabilmesi için desteğimizi sürdüreceğiz”

Konuşmaların ardından “Havuzlubahçe Kadın Emeğini Değerlendirme Pazarı”nın açılışı, Başkan Akay ile kadınlar tarafından birlikte yapıldı. Akkapı Semt Pazarındaki Kadın emeğini Değerlendirme Pazarı, her pazartesi ve Salı günleri açık olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM