İstanbul
DOLAR28.9487
EURO31.4063
ALTIN1893.8

Yusuf Meriç 38. Olağan Kurultay PM adaylığını açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yusuf Meriç 38. Olağan Kurultay PM adaylığını açıkladı
Abone ol
Cumhuriyet Halk Partisi'nin Antalya'daki en önemli kadrolarından Yusuf Meriç kurultayda Parti Meclisi'ne adaylığını açıkladı.

CHP'nin ağır toplarından Yusuf Meriç, 5 Kasım 2023 tarihinde yapılacak olan 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi'ne adaylığını açıkladı.

Siyasi geçmişi ve deneyimlerini medya ile paylaşan Yusuf Meriç, "öz yaşam öykümün verdiği güven ve ülkemin geleceğine karşı taşımakta olduğum sorumlulukla, Partimizin yeni döneminde sorumluluk almak üzere siz parti tabanımızın sesi olmak adına Parti Meclisi için desteğinizi bekliyorum" ifadelerini kullandı.

İşte, Yusuf Meriç'in adaylık açıklaması:

1959’da Antalya Elmalı Akçay da doğdum.

İlk ve orta öğretimini Akçay da tamamladım.

Dönemin koşulları gereği siyasetin çok ısındığı zamanlarda hem ailemin CHP kökenli olması hem de gençliğin verdiği dinamizmle Devrimci Hareket içerisinde yer aldım.

1977 yılında CHP Antalya Elmalı İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Çiftçi (Anason) Mitingi’nde gençlik adına konuşmacı olarak siyaset hayatım başlamış oldu. 

Tam Bağımsız Türkiye ideali içinde siyasi mücadele ile geçen gençlik yıllarım,12 Eylül Darbesi’yle farklı bir sürece evrildi.

Uzun kovuşturma ve yargılamalar ardından pek çoğu beraat ve takipsizlikle sonuçlanan özgürlük mücadelesi sonrası yeni kurulan SODEP ve daha sonra SHP saflarında ideallerimden hiçbir şey kaybetmeden devam eden yeni bir dönemdi.

1992’de CHP’nin yeniden açılması sırasında Finike ilçe kurucu üyeliği ardından il başkan yardımcılıkları görevlerini tamamladım. 

1999 yılında Antalya'nın Akçay Belediye başkan Adayı, 2003 yılında Antalya il Başkan Adayı oldum.

Bütün bu süreçlerde hiç bir çizgi sapması ve kırgınlık, küskünlük yaşamadan parti içinde ve sivil toplum kuruluşları, dernekler, sendikalarla siyasi çalışmalarımı devam ettirdim. 

13 Mart 2010 yılında yapılan İl kongresinde Kurultay delegesi seçildim.

Aynı yıl 33. Olağan Kurultayda, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkanlığında oluşan Parti Meclisinde yedek üye olarak görev yaptım. 

2018 yılından itibaren Millet İttifakı’nın temellerini oluşturan, önce yerel yönetimlerde değişimi, şimdi ise genel iktidarın değişim sürecini başlatan İYİ Parti-CHP işbirliği ve ittifakının her aşamasında görev aldım.

2019 Yerel Seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle, Antalya İl Koordinatörlüğü görevinde bulunduktan sonra, İstanbul yenileme seçimlerinde kent dinamikleri ve Siad’lar ile istişarelerde bulunup, ardından 5 büyükşehirin seçimler sonrası olası finans sorunlarının çözümü için yine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle dış finans çevreleri ile önemli çalışmalar yaptım. 

Başarılı bir yerel seçim sonrasından bugüne kadar Sayın Genel Başkanımız’ın bilgisi ve talimatlarıyla, Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecinin başarıyla yürütülmesi ve iktidar değişiminin her açıdan altyapısının oluşması için , ülke iç dinamikleri, bölgesel ve ulusal kanaat önderleri ve parti liderleri arasında koordinasyon ve bilgi paylaşımları konularında görev aldım.

Pek çok görev ve sorumlulukları yerine getirmiş olmamın özgüveni içinde, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı liderliğinde yürüyen yeni iktidarın oluşum sürecinde; Ülkemizin iç dinamikleri ve tüm kesimleriyle iletişim ve koordinasyon sağlanmasında, seçimlerin kazanılmasının sonrasında da, Parlamento-Parti ve Parti-Parlamento Cumhurbaşkanlığı arası ve yapılan icraatlarında tüm yönetim ve toplum kesimleri arasında yine iletişim ve koordinasyonun devamını görev bilmek amacıyla 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde Antalya Milletvekili aday adayı oldum.

Değerli Partili yoldaşlarım, yukarıda kısaca özetlenen öz yaşam öykümün verdiği güven ve ülkemin geleceğine karşı taşımakta olduğum sorumlulukla, Partimizin yeni döneminde sorumluluk almak üzere siz parti tabanımızın sesi olmak adına Parti Meclisi için desteğinizi bekliyorum...

En derin saygılarımla...

Yusuf MERİÇ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail devlet aklını yitirdiÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail devlet akl...

Suriyelilere ülkelerinde bir ay tatil yapma izni verildi!Sonraki Haber

Suriyelilere ülkelerinde bir ay tatil ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar