EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.0606
EURO33.6876
ALTIN2035.1

Türk-İş Konya heyeti CHP ve İYİ Parti'yi ziyaret etti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türk-İş Konya heyeti CHP ve İYİ Parti'yi ziyaret etti
Abone ol
CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ve İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu’na iadeyi ziyarette bulunan Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak ve Tes-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir, çalışma hayatındaki sorunları aktararak, asgari ücretin üzerindeki vergi yüklerinin indirilmesini dile getirdiler.

Türk-İş ziyaretinden memnun olduklarını belirten CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Ülkemizdeki siyaset eskiden sevgi ve barış ortamında yürütülürdü. Vatandaşımızda ilgiliydi. Günümüzde siyasette barış ve sevgiden uzaklaşarak ayrıştırıcı bir hale gidiyor. Yanlış olan bu halden ülkemiz biran önce uzaklaştırılmalı ve siyaset sevgi, saygı ve barış içinde yürütülmelidir. Ancak o zaman ülkemizin sorunlarını kısa bir sürüde çözüme kavuşturulur. Halkımız rahata kavuşur. Emek ve hak mücadelesinde sendikacılık önemlidir. Sendikalarda işçilerin üye sayısı arttıkça işçi kesimi daha bilinçlenip mücadeleye destek verir. Ülkemizdeki değişim ve gelişim talebi halktan gelmelidir. Tepeden gelmemelidir. Partimiz CHP’nin iktidarında bunu önemseyip, halkın talebine gereken önemi verip, ülke yönetimine doğrudan katılımı sağlanacaktır. Bunun yanında asgari ücretin üzerindeki vergiler hafifletilecektir. Hak ettikleri ve geçinebilecekleri bir ücret almaları sağlanacaktır. Her zaman halkımızın, çalışanın ve emekçinin yanında olan partimiz, iktidarında sosyal devleti yeniden inşa edilecektir. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Sendikal mücadele tabandan yukarı doğru yapılmalıdır

Türk-İş’in ziyaretinden mutlu olduklarını kaydeden İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, “Emek mücadelesi verilmeyen hiçbir şey kıymetli olmuyor. Ülkemizin geleceğinin iyi olması için mücadele ediyoruz. Eğitimin seviyesinin artması ve tabana yayılmasıyla sendikal hareket gelişir. Şehrimizde sendikacılık zor bir alandır. Sendikal mücadele tabandan yukarı gitmeli ve emek mücadelesi de bu anlamda yapılmalıdır. Ülkemizi yönetin AK Parti iktidarı yapılacak seçimde iktidarı kaybedecektir. İktidara talip bir parti olarak projelerimiz ve programımız hazırdır. Ekonomi başta olmak üzere ülkemizin sorunlarını çözeceğiz. Halkımızın refahı bizim için önemlidir. Partimize karşı ilgi iyi gidiyor. Çalışanlarımızın, emekçi kesimin geçinebileceği bir ücret verilmesini ve yüksek olan vergi yüklerinin düşürülmesini gerçekleştireceğiz. Ziyaretinizden dolayı da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Talebimiz, çalışının üzerindeki ağır vergi yüklerinin kaldırılması ve geçinebilecekleri ücret almasıdır

Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak,Türk-İş’e bağlı 16 tane sendikamız var. Tarım-İş’e Tarım İl Müdürlüklerindeki işçilerimiz üyedir. Özel sektörde de çalışmalar yapıyoruz. Çalışanlardan yüzde 12 oranında fazladan vergi kesilmektedir. Vergi yüklerinin önüne geçilmelidir. İşçinin aldığı ücretlerde ciddi sıkıntılar var. Çiftçimizin girdi maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı zarardadır. Talebimiz çalışanın üzerindeki vergi yüklerinin düşürülmesi, hak ettiğimiz ücreti almamız, tarımın girdi maliyetlerinin aşağı çekilerek, 3600 ek göstergenin çıkmasıdır. Halkımızın huzuru ve refahıdır. Türk Milleti zor süreçleri sandığa giderek atlattı. Millet ittifakı iyi gidiyor. Halkımızla daha çok birliktelik sağlanmalıdır. Siyaset yukardan aşağıya doğru yapılmamalıdır. Aşağıdan yukarıya doğru yapılmalıdır. Ancak belli bir mesafe kaydedilmemiştir. Bunun sağlanması gerekiyor. Bizi kabul etmenizden dolayı teşekkür ederek, başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Partiler iktidara gelince söz verdikleri vaatleri unutmamalıdır

Tes-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Behçet Şenbilir,“Ülkeye ve işçiye hizmet eden kim olursa olsun minnetle anarız. Bu anlamda Bülent Ecevit’in sendikal harekete katkısı önemlidir. Minnetle anıyoruz. Siyasi partiler iktidara gelince verdikleri sözleri vaatleri unutuyor. Umarız sizlerde iktidara gelince verdiğiniz vaatleri unutmazsınız hayata geçirirsiniz. İşçimizin, çalışanımızın ve enerji iş kolunda çalışanlarının hakkı verilmeli ve çalışma hayatındaki sorunlar çözülmelidir. Talebiz ve beklentimiz bu yöndedir.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İmamoğlu: İstanbul'la ilgili kararlar geciktirilemez!Önceki Haber

İmamoğlu: İstanbul'la ilgili kararlar ge...

Yargıtay'dan emsal karar: Vasıflı işçi asgari ücretle çalıştırılamazSonraki Haber

Yargıtay'dan emsal karar: Vasıflı işçi a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar