EnerjiSA
İstanbul
DOLAR20.9154
EURO22.5536
ALTIN1311.1
Haber Başlık Üstü

TÜMÖD: İnsanlarımızın kurban edilmediği bayramlar dileriz

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜMÖD: İnsanlarımızın kurban edilmediği bayramlar dileriz
Abone ol
Tüm Öğretim Elemanları Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Prof. Dr. Lale Afrasyap, basın ile paylaştığı bayram mesajında, sağlık hizmetlerinde yaşayan şiddete dikkat çekerek, "İnsanlarımızın kurban edilmediği , vicdanlarımızda gerçek bayramları yaşayacağımız günlerin yakın olması umuduyla iyi bayramlar dileriz" dedi.

Tüm Öğretim Elemanları Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Prof. Dr. Lale Afrasyap tarafından paylaşılan bayram mesajı şöyle:

Basın ve Kamuoyu Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde yıllardır yaşadığımız sağlık ve hukuk çalışanlarına yönelik şiddete yenileri eklendi. Konya Şehir Hastanesinde görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr.Ekrem Karakaya ve İstanbul’da Av. Servet Bakırtaş görevleri başında taammüden bir cinayete kurban gittiler.

Son 20 yıldır iktidarda olan AKP, uyguladığı yönetim anlayışı ile hem devlet kurumlarında hem de toplumda şiddetin ve güvensizliğin artmasına ahlakın ise çökmesine yol açtı.

İktidar eliyle Hipokrat yemininin değiştirilme gayretleri, giderlerse gitsinler nefret söylemleri,şiddet önleyici hiçbir çalışma yapılmaması, hekimlik mesleğinin ötekileştirilmesi, çocuk kitaplarında bile şiddetin özendirilmesi, sağlık çalışanlarının maddi ve manevi yaşam hakkının yok edilmesi adeta olağan hale getirildi.

Sağlıkta dönüşüm programlarının aksaklıkları, şehir hastanelerinin müşteri odaklı uygulamaları, alınamayan muayene randevuları, aylar sonrasına verilen tetkik ve röntgen randevuları, malzeme yetersizlikleri, yapılamayan ameliyatlar gibi tıkanan sağlık sisteminin tüm sorumluluğu, iktidar yetkilileri tarafından hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkılarak şiddet odağı haline getirildi.

Ülkemizde neredeyse her gün yaşanan Cumhuriyet değerlerine, insanca yaşam haklarına saldırı, çöken toplumsal ahlakın oluşturduğu iklim ve sonuçlara karşı bildiri, açıklama, şehitlerimize baş sağlığı mesajları, kınamalar veya protesto gibi sağlıklı toplum olmaya yönelik eleştirilerimizi ifade etmekten ve yazmaktan usandık. Buna rağmen hiçbir ikazımız dikkate alınmadı. Görmezden gelindi. Yok sayıldı.

Bu sefer son olsun diyerek tıp ve hukuk camiasına bir kere daha baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

İnsanlarımızın kurban edilmediği , vicdanlarımızda gerçek bayramları yaşayacağımız günlerin yakın olması umuduyla iyi bayramlar dileriz.

Saygılarımızla

Prof. Dr. Lale AFRASYAP

TÜMÖD-İstanbul İl Başkanı

Yönetim Kurulu a.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Global Medya Grubu'ndan Kurban Bayramı mesajıÖnceki Haber

Global Medya Grubu'ndan Kurban Bayramı m...

Srebrenitsa soykırımı, 27 yıldır kanayan yaraSonraki Haber

Srebrenitsa soykırımı, 27 yıldır kanayan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar