EnerjiSA
İstanbul
DOLAR20.9033
EURO22.4393
ALTIN1311.8
Haber Başlık Üstü

TÜMÖD: Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılı ulusumuza kutlu olsun

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TÜMÖD: Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılı ulusumuza kutlu olsun
Abone ol
TÜMÖD: Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılı ulusumuza kutlu olsun

Tüm Öğretim Elemanları Derneği, TÜMÖD basın açıklaması şöyle:

BASIN ve KAMUOYU AÇIKLAMASI

Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 99. Yılı Ulusumuza Kutlu Olsun!

Türk ulusunun şanlı tarihinin en önemli dönüm noktalarından olan ve girdiği hiçbir savaşı kaybetmeyen Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde emperyalist güçlere karşı 26 Ağustos’ta başlatılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, 30 Ağustos 1922’de Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanmıştır.

Ulusumuzun bağımsızlığını sağlamak amacıyla yurt genelinde Türk ordusu birlikte kadını, erkeği gençleri ve hatta çocuklarımızın katılmasıyla yapılan mücadele sonunda kazanılan zafer mazlum milletlere örnek olmuş, dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanı olarak tarihe geçmiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun önünü açmıştır.

Bu muhteşem zaferin üzerinden geçen 99 yılın sonunda İslam ülkelerine örnek teşkil eden Cumhuriyetimizin ilke ve devrimlerinin yok ediliş çabalarının; bölücü uygulamaların, sahte demokrasi çığlıklarının, FETÖ’cü hâkim ve savcıların verdiği kararla 80 yaşını aşmış yurtsever komutanlarımızın tutuklanmalarının, ulusal bütünlüğümüzü parçalanmak amacıyla Misakımilli sınırlarımızın yok sayılmasının , ülkemizin mülteci/göçmen/sığınmacı kampına çevrilmesinin, çevre bilincinden yoksun uygulamalarla yangın söndürmelerinin özelleştirilmesinin, insan ve özellikle kadın haklarının yok edilmesinin, İslami terör örgütü olduğu Birleşmiş Milletler tarafından da kabul edilen Taliban örgütüyle “düşüncelerimiz farklı değil” zihniyetinin; eğitim, sağlık, tarım, ekonomi vb. ülke yönetiminin her alanında yapılan gerici ve mezhepçi, parçalayıcı uygulamaların amacına asla ulaşamayacağına inancımız tamdır.

Biz, varlığımızı ve vatanımızı borçlu olduğumuz tek ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün zaferlerini, devrimlerini, kurduğu Cumhuriyet’in ilkelerini, iktidarın vicdanları kanatan, hukuku, insan haklarını çağdaşlığı yok sayan gayrimilli uygulamalarına, gerici dayatmalarına boyun eğmeyerek, daima mücadele edeceğiz. Bu kararımız sonsuza kadar değiştirilemez irademizdir.

‘’Yurtta barış, dünyada barış!’’ diyerek Cumhuriyetimizi kuran ATATÜRK ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılı ulusumuza kutlu olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!

Prof. Dr. Lale AFRASYAP

TÜMÖD İstanbul Şb. Başkanı

Yönetim Kurulu a.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ocakzadeler Meclisi: Hz. Ali'ye düşman olan, Aleviye de, Sünniye de düşmandır!Önceki Haber

Ocakzadeler Meclisi: Hz. Ali'ye düşman o...

Muhittin Böcek'in ağabeyi Şadi Böcek hayatını kaybettiSonraki Haber

Muhittin Böcek'in ağabeyi Şadi Böcek hay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar