İstanbul
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

Tecrübeli bürokrat Ok, milletvekili adaylık başvurusu yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tecrübeli bürokrat Ok, milletvekili adaylık başvurusu yaptı
Abone ol
Türkiye’nin yetiştirdiği önemli bürokratlardan Bülent Ok 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Genel Seçimler için aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli bürokratlardan Bülent Ok 14 Mayıs 2023 günü yapılacak olan Genel Seçimler için aday adaylık başvurusunu gerçekleştirdi.

Bülent Ok, Cumhuriyet Halk Partisi'nden İstanbul milletvekilliği için aday başvurusu yaptı.

BÜLENT OK KİMDİR?

Bülent Ok, 1957 yılında Mersin ili Silifke ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Silifke’de tamamladı. 

Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Ok, sırası ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen, Kültür Bakanlığı’nda Özel Kalem Müdürlüğü ve HAGEM Daire Başkanlığı, Milli Kütüphane Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1991’de Kültür Bakanlığı’nda göreve başlayan Bülent Ok, Özel Kalem Müdür yardımcısı ve bakan danışmanı olarak görev yaptı.

1993 yılında Ankara Atatürk Kültür Merkezi Müdür yardımcısı olan Ok, daha sonra Milli Kütüphane HAGEM Uluslararası İlişkiler Daire Başkanlığı görevini yürüttü.

1994 yılında Başbakanlık Müşavirliği’ne atanan Bülent Ok, Deniz Ulaştırması Genel Müdürü ve Tersaneler Genel Müdürü olarak görev yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik yardımcılığına ataması gerçekleştiği sırada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda, Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü’nde görevli olan Bülent Ok, 2015 Milletvekili seçimlerinde CHP Mersin milletvekili adayı idi.

Ankara bürokrasisinde etkin bir isim olarak tanınan Bülent Ok, daha sonra Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı makamına atandı.

Ok, atandığı yeni görevini 3 yıl boyunca sürdürdü.

Ok, son olarak da HADO Deniz Otobüsleri İşletmeciliği Arsuz-Girne-Magosa Genel Müdürlüğü görevini 6 aylık süre ile yürüttü.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP eski milletvekillerinden İnce'ye çağrı: Büyük dayanışmanın parçası ol!Önceki Haber

CHP eski milletvekillerinden İnce'ye çağ...

Engin Demirbağ: En karlı yatırım arsaSonraki Haber

Engin Demirbağ: En karlı yatırım arsa

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar