İstanbul
DOLAR27.3861
EURO29.0664
ALTIN1627.6

TakeOff Bakü’de ödüller sahiplerini buldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TakeOff Bakü’de ödüller sahiplerini buldu
Abone ol
Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen   Uluslararası Girişim Zirvesi TAKE OFF BAKU’de7 ülkeden 50 girişimci yatırımcılarla buluştu. 26-27 Mayıs tarihlerinde Bakü CrystallHall’de düzenlenen zirve yerli ve yabancı girişimcileri, yatırımcıları, Türkiye’den ve dünyadan geleceğe yön veren teknoloji liderlerini, çok uluslu şirketleri ve girişim ekosistemi paydaşlarını bir araya getirdi.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen   Uluslararası Girişim Zirvesi TAKE OFF BAKU’de7 ülkeden 50 girişimci yatırımcılarla buluştu. 26-27 Mayıs tarihlerinde Bakü CrystallHall’de düzenlenen zirve yerli ve yabancı girişimcileri, yatırımcıları, Türkiye’den ve dünyadan geleceğe yön veren teknoloji liderlerini, çok uluslu şirketleri ve girişim ekosistemi paydaşlarını bir araya getirdi. 32 ülkeden 292 girişim başvurusu alan zirvede 7 ülkeden 50 girişim zirveye kabul edildi. Dereceye giren girişimlerden birinci RECEPTA (ABD) 15.000 USD, ikinci EPOINT (Azerbaycan) 10.000 USD ve üçüncü COPRINT 3D (TÜRKİYE) 5.000 USD ödülün sahibi oldu. Zirveye katılan Azerbaycanlı girişimler TENTER, HEALWITH, DROP BY DROP, ENTHOUSE, SAFAVY.ORG ve ASUNISER de Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından Boğaziçi Üniversitesinde yapılacak hızlandırma programına katılmaya hak kazandı.

 

Zirvenin son günü konuşmasında gençlere çeşitli tavsiyelerde bulunan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar:"Bir kardeşiniz, bir teknolojist, aynı zamanda bir mühendis olarak tavsiyem, ne yaptığınızdan ziyade nasıl yaptığınıza odaklanmanız ve neden yaptığınız sorusunun cevabını sıklıkla hatırlamaya çalışmanız. Bizler genç kardeşlerimize hep şunu tavsiye ediyoruz. Kendinizden öte ailenizi, ailenizden öte cemiyetinizi, cemiyetinizden öte milletinizi, milletinizden de öte insanlığın faydasını düşünerek ne yapıyorsanız yapın. En fazla faydanız insanlığa, kendinize, ailenize, bütün bu kümelerin hepsine bu şekilde olacaktır. Sizlerle bir arada olduğum için büyük mutluluk duyduğumu ifade ederek burada ter döken, emek veren, gayret eden tüm girişimlerimizi ve organizasyonu kusursuz bir şekilde yürütmek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum."

Gençlerin girişimciliğe yönelmesi en kıymetli unsur

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır da yaptığı konuşmasında Türkiye’nin savunma sanayisindeki başarısını diğer sektörlerde de göstermeye çalıştığını belirterek, tam bağımsızlığın sadece savunma sanayisinden geçmediğini vurguladı. Milli Teknoloji Hamlesinin yaklaşımının merkezinde gençlerin olduğunun altını çizen Kacır, "Gençlerin girişimciliğe yönelmesini startuplar kurmasını Milli Teknoloji Hamlesi hedeflerimize daha hızlı ulaşabilmek adına en kıymetli unsur olarak görüyoruz.” dedi.

 

 

 

 

TakeOff Bakü katılımcılar arasında etkin ve sürdürülebilir bir işbirliği ortamı sağlamakla birlikte, aynı zamanda katılımcılara teknoloji girişimlerinde fırsatlar, girişimcileri canlı dinleme, sunum yapma imkânı da sağladı. Uluslararası konuşmacıların önemli tavsiyelerde bulunduğu zirve, zengin içeriğiyle girişimcilere dopdolu bir 2 gün yaşattı. Alanında uzman isimler, mentorlar, yatırımcılar ve iş birlikleri ile girişimlerin uluslararası ekosisteme entegrasyonunu desteklemek için uygun bir ortam oluşturan zirve, Azerbaycan’ın bölgede yeni, çekici ve yenilikçi bir alan olarak daha yakından tanınması için özel bir platform oluşturdu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sınava girecek öğrencilere ve ailelere önerilerÖnceki Haber

Sınava girecek öğrencilere ve ailelere ö...

Instagram’ın yeni projesi ‘kayıp çocuk bildirimi’Sonraki Haber

Instagram’ın yeni projesi ‘kayıp çocuk b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar