Tarım News
İstanbul
DOLAR18.6382
EURO19.4841
ALTIN1066.3

Süleyman Kılıç yazdı: Gürsel Tekin'in sözleri üzerinden kutuplaştırma yapılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Süleyman Kılıç yazdı: Gürsel Tekin'in sözleri üzerinden kutuplaştırma yapılıyor
Abone ol
Gazeteci Süleyman Kılıç, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'ye bakanlık verilebilir" ifadeleri nedeniyle kamuoyunda yürütülen tartışmaları değerlendirdi. Kılıç, "CHP Milletvekili Gürsel Tekin TV100'de HDP'ye bakanlık verilebilir dediği için bölücü kutuplaştırıcı bir tartışma iklimi yaratılmaya, kişisel bir düşünce üzerinden CHP’ye vurmaya, 6 masanın ayaklarını dürtmeye çalışmak acizlikten başka bir şey değildir de nedir?" dedi. İşte, o yazı:

CHP Milletvekili Gürsel Tekin TV100'de HDP'ye bakanlık verilebilir dediği için bölücü kutuplaştırıcı bir tartışma iklimi yaratılmaya, kişisel bir düşünce üzerinden CHP’ye vurmaya, 6 masanın ayaklarını dürtmeye çalışmak acizlikten başka bir şey değildir de nedir?

Siyasi partiler yasaları çerçevesinde faaliyet yürüten, TC. devletinin partilere yasalar çerçevesinde verilen milyonlarca lirayı alan, ülkemizde milyonlarca yurttaşın destekleyerek oyunu veren HDP partisine bakanlık da verilebilir dediği için linç girişimi tam ABD emperyalizmin mikro milliyetçilik düşüncesini kendisi değil mi…!

Diyelim ki, yarın HDP birinci parti olarak seçimi kazandı, Cumhurbaşkanlığını vermeyecek misiniz? Bundan daha doğal ne olabilir ki?

Kimlik, milliyetçilik kışkırtması ile ucuz siyaset yapan, kendi iktidarı için ülkenin Suriye, Irak gibi bir hale gelmesine yol verenlerin vatanseverlik ile hiçbir ilgileri yoktur.

Aslında, Kürt meselesinin eşitlik ve kardeşlik temelinde barışçı olarak çözülmesine karşı siyaset yapan güçler Türkiye'nin ABD, AB,Rusya, İsrail gibi ülkeler tarafından vesayet altına alınmasına hizmet etmektedirler.

Kürt meselesinin çözülmesini istemeyenler tıpkı emperyalist güçler gibi bölgemizde Arap, Acem, Türk, Kürt, Sünnî, Şii halkların birbirini kırmasını teşvik etmekte ve bu güçlere hizmet etmektedirler.

Bir düşünelim ABD, AB, Rusya, İsrail gibi güçler bölgemizdeki ülkelerin ve halkların sorunlarını barışçı temelde çözmesi ve giderek büyük bir demokratik birlik yolunda ilerlemesini ister mi, yoksa şimdiki gibi çatıştırıp birbirlerini zayıflatıp giderek dağılmasını mı ister?

Emperyalizme ve "Büyük İsrail"e politikalarına hizmet edenler HDP'yi, Kürt yurttaşları ötekileştirip çatışmaların devam etmesini ülke kaynaklarının heba edilmesini bölgede ülkelerin arasında barışın olmasını barışın gelişmesini istemiyen emperyalizm kuklası siyasete hizmet değil de nedir...

Süleyman KILIÇ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Luvi Araştırmaları Vakfı: Aleviler ve Luviler arasında bağ olması mümkün değil!Önceki Haber

Luvi Araştırmaları Vakfı: Aleviler ve Lu...

Ben Nazım müzikali 20 Eylül'de Harbiye Açık Hava'da perde diyecekSonraki Haber

Ben Nazım müzikali 20 Eylül'de Harbiye A...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar