İstanbul
DOLAR18.5039
EURO18.1433
ALTIN988.22

SCP: Selefici sözde din adamları sınır dışı edilmelidir!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SCP: Selefici sözde din adamları sınır dışı edilmelidir!
Abone ol
Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu bir basın açıklaması ile, Sakarya ve Sultanbeyli'de Vahhabi din adamlarının Dİyanet İşler Başkanlığı'na bağlı camilerde konuşmalar yaptığının tespit edilmesi üzerine, duruma tepki gösterdi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu tarafından yapılan basın açıklaması şöyle:

Vahabi-Selefi sözde din adamlarından medet umanlar Türkiye'ye en büyük kötülüğü yapıyor!

Geçtiğimiz günlerde iki Vahabi-Selefi sözde din adamının Sakarya ve İstanbul Sultanbeyli'de camilerde vaazlar verdiği basına yansıdı. Gene basından öğrendiğimize göre iki camide de dinleyiciler izdihama yol açmış, kalabalıklar sokaklara taşmış.

Türkiye'yi Müslüman bir ülke olarak görmeyen ve laik Cumhuriyetin yıkılması gerektiğini söyleyen Vahabilerin bu faaliyetlerinin sonucunun ne olacağını kestirmek zor değildir.

Osmanlı Devletinin bile İslam dışı olarak nitelediği ve yok etmek için bir yüzyıl boyunca savaştığı Vahabilik, 20. Yüzyıl başında İngiliz emperyalizmi tarafından yeniden canlandırıldı. İngiltere ve ABD'nin bölgemizdeki işbirlikçisi olarak bugüne kadar geldi.

Vahabilik etkili olduğu bütün İslam ülkelerine iç savaş, kan ve gözyaşından başka bir şey getirmedi. Daha yeni Suriye, Irak, Yemen ve Mısır başta olmak üzere Müslüman ülkelerde yaşanan iç savaşlar ve yıkım, son örnekler olarak göz önündedir.

Türkiye, Laik Cumhuriyet sayesinde hangi inançtan olursa olsun bütün yurttaşlarının bugüne kadar barış içinde bir arada yaşamasını sağladı. Ve Laik Cumhuriyet sistemi sayesinde Türkiye İslam ülkeleri içinde en ileride olandır. 

Cumhuriyetin laiklik ilkesini uygulamalarıyla ortadan kaldıranlar, gerçekte milli birliğimizi ve iç barışımızı ortadan kaldırmakta ve Türkiye'yi Selefici karanlığa doğru götürmektedirler.

Selefici terör örgütlerinin yönlendirdiği milyonlarca mülteciyi Türkiye'ye dolduranlar, şimdi de Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı camilerde aynı örgütlerin mensuplarına propaganda olanağını sağlayanlar, Türkiye'yi kanlı bir iç savaşa sürüklemenin taşlarını döşemektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı açık bir suç işlenmektedir. Sultanbeyli ve Sakarya'da Seleficilere vaaz verdirenler hakkında gereken soruşturma hemen başlatılmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti devletini düşman olarak gören, bunun propagandasını yapan Selefici sözde din adamları sınır dışı edilmelidir!

Şam ile bir an önce görüşülerek, artık Türkiye'nin iç barışı için artık bir tehdit haline gelen sığınmacıların bir an önce barış içinde ülkelerine dönmeleri sağlanmalıdır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Arnavutluk ve Kuzey Makedonya AB ile katılım müzakerelerine başladıÖnceki Haber

Arnavutluk ve Kuzey Makedonya AB ile kat...

TKH: Bu karar, yargının yasama organını ilga etmesidir!Sonraki Haber

TKH: Bu karar, yargının yasama organını...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar