İstanbul
DOLAR13.5513
EURO15.1222
ALTIN777.58
Haber Sayfa Üstü

Sarıgül: İnsanlar gülmeyi unuttu!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sarıgül: İnsanlar gülmeyi unuttu!
Abone ol
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Trabzon'da esnafı ziyaret etti. Sarıgül, "Esnafları dolaştığımız zaman tek konu soruldu: ‘Ekonomi ve döviz ne olacak?’ İnsanların morali bozuluyor. Daha neşeli insanlar görüyordum, artık insanlar gülmesini unuttu" dedi.

Mustafa Sarıgül, Trabzon’daki esnaf ziyaretinin ardından Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde bir açıklama yaptı. Esnaf ziyaretine ilişkin izlenimlerini anlatan Sarıgül, şöyle konuştu:

EN ÖNEMLİ MESELE SİYASETİN DÜZELMESİ

“Ülkemizin en önemli meselesi, siyasetin düzelmesidir. Siyaset düzelmeden hiçbir şey düzelmez. Şimdi buradan çıkıp Trabzonlulara sorsak, ‘Milletvekillerine ulaşabiliyor musun, aradığında telefonuna çıkıyor mu, bir derdin olursa yardımcı oluyor mu’ diye, alacağımız cevabı biliyoruz. Bu diğer illerde de böyle. Bütün partilerde de böyle ne yazık ki. Milletvekili olmanın yolu Trabzon’dan geçmediği için sırtını halka dönerek gözleri genel başkanda, kulakları genel merkezde siyaset yapıyorlar. Daha seçim tarihi belli değil, ittifakların aynı kalıp kalmayacağı belli değil. Hangi ittifak yüzde kaç oy alır? Cumhurbaşkanı adayı kim olur? O ne dedi, bu ne dedi? Ne demek istedi? Bunları konuşuyorlar. İşsizliği, pahalılığı, yoksulluğu konuşmuyorlar.”

ESNAF TEK SORU SORDU: EKONOMİ VE DÖVİZ NE OLACAK?

Sarıgül, döviz kurlarındaki yükselişe ilişkin de “Son derece önemli bir konu. Hepimizi sıkıntıya sokan bir konu. Esnafları dolaştığımız zaman tek konu soruldu: ‘Ekonomi ve döviz ne olacak?’ İnsanların morali bozuluyor. Daha neşeli insanlar görüyordum, artık insanlar gülmesini unuttu. Ekonomide mucize insan, mucize model gerçekten yoktur. Yatırım gerekli. Gelir-gider dengemiz şu anda bozuldu. Güven ortamı olmadığı için yatırımcılar gelmiyor. 20 yılda vatandaşın borcu 139 kat artmış. 30 milyon vatandaş yoksulluk sınırı ile karşı karşıya. 8 milyonun üzerinde işsiz evlatlarımız var. Bunlar bizi alabildiğine sıkıntıya sokuyor. Ekonominin düzelmesi için güven ortamı şart. Güven ortamı olmadan ekonomiyi düzeltemeyiz. Hukukun üstünlüğü şart. Evrensel hukuk, kurallar bunun için önemli. Gece saat 4’te, son iki yılda dört defa Merkez Bankası başkanı görevinden alındı, döviz de alabildiğine yükseldi ve gitti. Döviz yükseldikçe insanlarımız perişan vaziyette” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Çerçioğlu: Umutsuzluğa kapılmayın, biz vatandaşlarımızın yanındayız!Önceki Haber

Başkan Çerçioğlu: Umutsuzluğa kapılmayın...

Davutoğlu: Madem nas ortada, sıfırla faizi gitsin, elini tutan mı var?Sonraki Haber

Davutoğlu: Madem nas ortada, sıfırla fai...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar