İstanbul
DOLAR17.9421
EURO18.3185
ALTIN1031.8

Şafak Başa, yeni İSKİ Genel Müdürü oluyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şafak Başa, yeni İSKİ Genel Müdürü oluyor
Abone ol
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Raif Mermutlu, 8 Ağustos'ta emekliye ayrılacak. Mermutlu'nun yerine TESKİ eski Genel Müdürü, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Şafak Başa vekaleten görevlendirildi.

İBB'den yapılan açıklamada, 6 Eylül 2019'den bu yana İSKİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mermutlu'nun 8 Ağustos itibarıyla emeklilik nedeniyle görevi bırakacağı belirtildi.

İSKİ Genel Müdürlüğüne, halen genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdüren Başa'nın vekaleten görevlendirildiği aktarılan açıklamada, "Sayın Mermutlu'ya kurumumuza, İBB ailesine ve İstanbullulara verdiği değerli hizmetler için çok teşekkür ediyor, emeklilik hayatında da sağlık ve mutluluklar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

1994 yılında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İBB Başkanlığı döneminde İSKİ Genel Müdürlüğü'nde Asya Yakası Su İnşaat Müdürü olarak göreve başlayan Mermutlu, İSKİ'de uzun yıllar yöneticilik yapmış ve 2010 yılında kendi isteği ile emekli olmuştu. Mermutlu, 2019 Eylül'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İSKİ Genel Müdürü olarak atanmıştı.

İSKİ GENEL MÜDÜR VEKİLİ DR. ŞAFAK BAŞA KİMDİR?

1969 doğumlu Şafak Başa, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce hazırlık programını 1992'de tamamladı. 1993-1994 yılları arasında İngiltere’de yabancı dil eğitimi ve kamu yönetimine yönelik kurslar aldı.

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) Genel Müdürlüğüne 13 Mart 2015'te atanan Dr. Başa, 9 Ağustos 2019'da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İSKİ'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştı.

Temmuz 2021'e kadar İSKİ İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapan Başa, daha sonra İSKİ Bilgi İşlem, Abone Hizmetleri ve Şebekelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, aynı zamanda İSKİ Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürdü.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mahkeme, Bakanlığın yetki belgesi vermediği Nakliyat-İş Sendikası'nı haklı bulduÖnceki Haber

Mahkeme, Bakanlığın yetki belgesi vermed...

Lavrov: Batı Boşnakları kullanmak istiyorSonraki Haber

Lavrov: Batı Boşnakları kullanmak istiyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar