Tarım News
İstanbul
DOLAR18.6452
EURO19.6449
ALTIN1077.0

Profilo’dan iflas davasının hakim ve avukatı hakkında suç duyurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Profilo’dan iflas davasının hakim ve avukatı hakkında suç duyurusu
Abone ol
Profilo, iflas davasına bakan ve iflas kararı veren hakimler ile davacı avukat Sümer Altay hakkında davayı kazanmak için kurgu yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde, hakkında iflas davası mahkemesine kararı çıkan Profilo firması karşı atağa geçerek, olayın bir kurgu olduğu iddiasıyla, davacı avukat Sümer Altay ile iflasa karar veren hakimler hakkında şikayetlerde bulundu.

Sümer Altay'ın avukatlık ücreti alamadığı iddiasıyla aleyhine dava açtığı Profilo firması, iflas olayının hukuk dışı bir kurgu olduğunu iddia ederek kararı veren mahkeme hakimlerini Hakimler ve Savcılar Kurulu'na şikayet etti.

Profilo firması, İstanbulBarosu'na şikayet ettiği  Sümer Altay hakkında, aynı zamanda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na da suç duyurusunda bulundular.

‘KURGU’ İDDİASI

Şirket,  Sümer Altay hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği şikayet dilekçesinde, hak etmediği bir para alacağı iddiasında bulunduğu, bu haksız parayı elde etmek için hukuka aykırı bir şekilde iflas davası açtığı, yargılama sırasında, ”adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” ettiği, şirketlerini zor durumda bıraktığı iddiasında bulundu.

Sümer Altay'ın bu davayı kazanmak için mahkeme ile bir kurgu yaptığı iddiasında bulunan müşteki şirket eski avukatlarının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

İflas davasına bakan ve iflas kararı veren hakimler aleyhinde de Hakimler ve Savcılar Kurulu'na şikayete bulunan Profilo şirketi, davacı avukat Sümer Altay'ın iddia ettiği avukatlık ücreti alacağının oluşmadığını mahkeme heyetinin net olarak bilmesine rağmen, üstelik bilirkişi raporları da bu yönde olduğu halde, iflas kararı veren mahkeme hakimlerinin kusurlu olduğu iddiasında bulundu.

Firma, Sümer Altay'ın alacak konusu olan baktığı eski davaları ile ilgili olarak, davanın bitmediğini, herhangi bir tahsilat sağlamadığını, dolayısı ile avukatlık ücretinin hak ediş aşamasına gelmediğini, tüm bunlar dosyada belgelerle ispatlanmış olduğu halde, haklarında iflas gibi ağır bir kararı veren hakimler ile Av. Sümer Altay'suçlu olduğunu ve ticari itibarlarına zarar verdiklerini belirterek, olayın soruşturulmasını istedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hande Erçel'in siyah kıyafetine beğeni yağdı!Önceki Haber

Hande Erçel'in siyah kıyafetine beğeni y...

Hasan Fehmi Güneş için TBMM'de tören düzenlendiSonraki Haber

Hasan Fehmi Güneş için TBMM'de tören düz...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar