EnerjiSA
İstanbul
DOLAR20.9154
EURO22.5536
ALTIN1311.1
Haber Başlık Üstü

Perinçek: Doğu Akdeniz ve Tayvan Boğazı tek bir cephedir

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perinçek: Doğu Akdeniz ve Tayvan Boğazı tek bir cephedir
Abone ol
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'a gitmesi ile ilgili olarak, “Çin'in egemenliğinin açık bir ihlâlidir” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklaması şu şekilde;

“ABD, Çin Halk Cumhuriyeti'nin parçası olan Tayvan Eyaleti üzerinden yeni bir kışkırtma peşindedir. Uluslararası hukuku ve daha önce Çin'e Tayvan hakkında verdiği taahhütleri bir kenara bırakan ABD, güvenilmez bir devlet olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. 

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'a gidişi, Çin'in egemenliğinin açık bir ihlâlidir. Çin yönetimi, bu haydutluğu soğukkanlılıkla karşılayarak, kışkırtmayı boşa çıkartmıştır. 

ABD, dünyanın her yerinde kaybeden güçtür. ABD bugün, Afganistan'da, Irak'ta, Suriye'de, Libya'da, Ukrayna'da, Orta Asya'da, Afrika'da, Güney Amerika'da yenilmekte ve kovulmaktadır. ABD, hem kendi içinde bölünüyor hem de Avrupa'daki müttefiklerini birer birer kaybediyor. ABD, Türkiye'de de yenilmiştir. 15 Temmuz 2016 ABD/FETÖ darbe teşebbüsü şiddetle bastırılmış, ABD'nin desteklediği terör örgütü PKK yurt içi ve dışında ezilmiştir. 

Yenilen ABD, hem Doğu Akdeniz'den hem de Pasifik'ten gelişen dünyayı kuşatmaya çalışmaktadır. Çin'in kendi toprağı olan Tayvan üzerinden tehdit edilmesi ile Türkiye'nin Yunanistan'a konuşlandırılan ABD üsleri üzerinden hedef alınması, Türkiye ve Çin'in aynı tarafta olduğunu göstermektedir. Bugün ABD emperyalizmine karşı mücadelede Doğu Akdeniz ve Tayvan Boğazı tek bir cephedir. Karadeniz'de Rusya'nın NATO'yu püskürtme harekâtı da bu cephenin bir parçasıdır. 

Vatan Partisi olarak, Tayvan dahil olmak üzere toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini savunma mücadelesinde Çin halkının ve Çin Komünist Partisi'nin yanında olduğumuzu ilân ediyoruz. Asya'nın iki ucundaki ülkelerimizin ABD tehditlerine karşı işbirliği, haydutluğun geçerli olmadığı çok kutuplu Yeni Dünya'nın kuruluşunda belirleyici olacaktır. 

Milletimize saygıyla duyururuz.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milletvekili Cinisli: Sınavlara olan güven kaybolursa geleceğe olan güvenimiz kaybolurÖnceki Haber

Milletvekili Cinisli: Sınavlara olan güv...

Kemal Okuyan yazdı: Kübalı bir kahraman ve eski bir tankın hatırlattıklarıSonraki Haber

Kemal Okuyan yazdı: Kübalı bir kahraman...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar