İstanbul
DOLAR17.9695
EURO18.322
ALTIN1024.8

Odak Derneği genel kurulunu yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Odak Derneği genel kurulunu yaptı
Abone ol
Almanya’nın Münster şehrinde çalışmalarını sürdüren Odak Enternasyonal Kültür Merkezi pandemi nedeniyle daha önce ertelediği Genel Kurulunu son hafta sonu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleşen genel kurul da yeni yönetim seçildi.

Mehmet TANLI / ALMANYA

Genel Kurul, Başkan Hıdır Ateş‘in üyeleri selamlamasıyla başladı.

Daha sonra Divan Kurulu başkanlığına Mustafa Schat seçildi.

Yönetim kurulundaki yetkili yöneticiler son üç yılın politik çalışmalar ve mali raporunu dernek üyelerine okudular.

Çok farklı uluslardan üyelere sahip olan Odak‘ın çalışma raporunda; son üç yılda pandemi koşullarında kısıtlamalara rağmen, kültürel çalışmaların aksamadığına, film akşamlarından konserlere, tiyatro oyunlarından politik gösterilere katılım sağlandığını ve derneğin aktif olarak altmışın üzerinde etkinlik düzenlediğine vurgu yapıldı.

Çalışmalar durmadı devam etti

Başkan Hıdr Ateş ve diğer yöneticiler yaptıkları konuşmalarda ‚‘‘Derneğimiz Odak bir üniversite şehri olan Münster‘de ırkçılıkla, ayrımcılıkla mücadelede yapılan etkinliklerde en aktif dernekler arasında bulunuyor ve sol çevrede güvenilen ve birlikte çalışılmak istenen, tercih edilen bir dernek olmuştur.‘‘ dediler.

Derneğin kurumsallaşma yönünde bir takım eksikliklerinin olduğu ve önümüzdeki dönemde bu eksikliklerin giderilmesi alanında çalışmalar gerçekleştirileceğini belirten yöneticiler ilerde önemli projelere imza atmaki göçmenlerin haklarını sonuna kadar savunacaklarını söylediler.

Karaca Kaplan yeni Başkan

Eski yönetimin aklanmasından sonra yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu şekillendi.

İlk kadın başkan olarak Karaca Kaplan başkanlığa seçilirken, Sevim Ateş II. başkanlığa, Saymanlığa Hıdır Ateş, yedek üyeliğe de Göksel Koç seçildiler.

Genel kurulda Karaca Kaplan başkanlığında oluşturulan yeni yönetim kurulu, üyelere kendilerine gösterdikleri güven nedeniyle teşekkür etti.

Görevi teslim eden eski Başkan Hıdır Ateş de, yönetici arkadaşlarına ve üyelere dernek çalışmalarında kendisine verilen destek, göçmen toplumuna, şehir de yaşayan Türk kökenlilere yönelik çalışmaları, katkıları ve hizmetleri için teşekkürlerini ifade etti.


 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Milletvekili Gürer: Kim bu stokçular?Önceki Haber

CHP Milletvekili Gürer: Kim bu stokçular...

Ertuğrul Özkök yazdı: Temel Bey'in torunları neden İmam Hatipten ayrıldıSonraki Haber

Ertuğrul Özkök yazdı: Temel Bey'in torun...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar