İstanbul
DOLAR28.9452
EURO31.4082
ALTIN1889.4

Müzik dünyası Volkan K.'ya karşı taciz iddiası ile sarsıldı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Müzik dünyası Volkan K.'ya karşı taciz iddiası ile sarsıldı!
Abone ol
Halk müziği alanında tanınmış müzisyen, eğitimci ve yönetmen Volkan K. hakkında "İnternet iletişim araçları ile cinsel taciz" suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verildi. Müzik dünyasında başka taciz ifşalarının da olacağı konuşuluyor.

Halk müziğinin tanınmış yönetmenlerinden ve bağlama eğitmeni olarak tanınan Volkan K. hakkında "İnternet iletişim araçları ile cinsel taciz" suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verildi.

Müzisyen Volkan K.’nin öğrencisi ve arkadaşının eşi iki ayrı kadına sosyal medya üzerinden cinsel imalar içeren mesajlar attığını belirten şikayetçi vekili Avukat Yusuf Demir, "Mesajlara detaylı olarak bakıldığında Volkan K.’nin cinsel amaçlı olarak bu mesajları attığı açık. Her iki müvekkilime karşı da açıkça internet üzerinden cinsel taciz suçunu işlemiştir" dedi.

17 YAŞINDAKİ ÖĞRENCİSİNE TACİZ İDDİASI!

İki kişinin şikayetleri dışında başka iddiaların da olduğunu ileri süren Demir, “Sosyal medya üzerinden bu yazışmaları yapan Volkan K., yazdıklarına dikkat ediyor. Özellikle yeni evli, nişanlı veya kendi öğrenci çevresine bu tarz içeriklerde mesajlar atıyor. 17 yaşındaki öğrencisine yazdıkları var. O ve ailesi çekinceleri yüzünden şikayetçi olmadı belki ama iki kadın kendi başına gelenlerden dolayı şikayet dilekçesini verdi. Bu olay duyulduktan sonra başka kişilerden de 'Benim de başıma geldi' gibi dönüşler alınmış. Bizim başvurusunu yaptığımız, şikayetini yaptığımız iki kadının da yazılan mesajlarda fiziksel durumuna övgü yapılıyor, spordan yola çıkarak mesajlar atılıyor. Belki mesajlarda 'Tatlım, bebeğim, seni evine bırakayım' gibi mesajlar yok, Yargıtay kararlarına baktığımızda bu tarz mesajları cinsel taciz kabul ediyor ancak yazışmaların tamamına baktığımızda cinsel bir ima var, bu da bizim için yeterli" dedi.

TACİZ İDDİASI SAHİBİ KADINLARDAN BİRİSİ ARKADAŞININ EŞİ!

Müvekkillerinden birinin Volkan K.’nin arkadaşının eşi, birinin de öğrencisi olduğunu belirten Demir, "Volkan K. bazı mesajları müvekkilimin eşi ile yan yanayken atmış, müvekkil ve eşinin huzurunu kaçırmıştır. Diğer müvekkilim ile öğretmen öğrenci ilişkileri vardır. Ona da bedeninin detayları ile ilgili mesajlar atmış ve internet üzerinden cinsel taciz suçunu yinelemiştir. Mesajlara detaylı olarak bakıldığında Volkan K.’nin cinsel amaçlı olarak bu mesajları attığı açıktır. Her iki müvekkilime karşı da açıkça internet üzerinden cinsel taciz suçunu işlemiştir. Şimdi bizi dilekçelerimiz üzerinden süreç işleyecek, dosyanın biri İstanbul Gaziosmanpaşa biri de Sivas Kangal'dan takip edilecek" diye konuştu.

MÜZİK DÜNYASINDA BAŞKA İFŞALAR GELECEK Mİ?

Volkan K.'ya yöneltilen taciz iddialarının ardından, müzik dünyasından farklı kişilere taciz konusunu sorduk.

Pek çok müzisyen, sektörde bu tür iddiaların çok yaygın olarak dedikodusunun yapıldığını, yine ünlü bir meslek örgütünün yöneticiliğini da yapmış olan bir müzik yönetmeni hakkında da aynı iddiaların yaygın olarak dillendirildiğini belirterek, kadın müzisyenlerin artık konuşması gerektiğini, müzik dünyasında tacizlere karşı herkesin duyarlı davranması gerektiğini belirttiler.

Önümüzdeki günlerde, başka kadın müzisyenlerin de uğradıkları tacizlerle ilgili ifşalarının sürpriz olmayacağını belirten kaynaklar, sanat çevrelerinde bu türden saldırganlıklara ortak ve tavizsiz davranmanın gerekliliğinin altını çizdiler.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Suriyelilere ülkelerinde bir ay tatil yapma izni verildi!Önceki Haber

Suriyelilere ülkelerinde bir ay tatil ya...

Turkuaz Seramik yeniden İSO İkinci 500 listesinde!Sonraki Haber

Turkuaz Seramik yeniden İSO İkinci 500 l...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar