İstanbul
DOLAR18.8116
EURO20.4382
ALTIN1164.9

Liberal yandaşlar Kılıçdaroğlu'na savaş açtı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Liberal yandaşlar Kılıçdaroğlu'na savaş açtı!
Abone ol
Çıktığı Karadeniz turunda Nagehan Alçı ile fotoğrafı ortaya çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu nedeniyle CHP'de oluşan kriz gün geçtikçe derinleşirken, bir zamanlar hükümete yakınlığıyla bilinen liberal yazarların İmamoğlu'na açık veya gizli desteği de dikkat çekiyor.

Geçmiş dönemde, çıktığı televizyon programlarında pek çok kez kullandığı çirkin üslupla da gündeme gelen ve hem FETÖ'ye, hem de iktidara verdiği destekle akıllara kazınan Nagehan Alçı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı yoklama turları kapsamında düzenlenen Karadeniz turunda, İmamoğlu'nun otobüsünde görüntülenmesi CHP tabanında büyük tepki yarattı.

Nagehan Alçı'nın, Kaftancıoğlu'nun aldığı ceza üzerinden Mansur Yavaş'a sözde "çağrısı" ise, sosyal medyada İmamoğlu'na karşı Yavaş'ı hedef alarak, "alan boşaltma" yaptığı yorumlarına neden oldu.

Alçı'nın hemen ardından kimi yandaş gazetelerin ve yazarların yaptığı haberler ve yorumların da İmamoğlu'nun önünü açmaya yönelik olduğu şeklindeki yorumlar da dikkat çekti.

Sabah yazarı Melih Altınok'un son dönemde kaleme aldığı yazılarda İmamoğlu için CHP ve Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği görülürken Akşam gazetesi de haberlerinde sıkça bu tür konulara değiniyor...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) bir süredir devam eden Ekrem İmamoğlu krizi, son olarak Karadeniz turuyla ayyuka çıkmış ve kendisine sempati ile yaklaşan çoğunluk tarafından da sert şekilde eleştirilmişti.

Kimi yazarlar, Karadeniz turundaki davranışları ve kullandığı yöntemlerle büyük tepki çeken İmamoğlu'nun siyasi hayatını kendi elleriyle bitirdiğini iddia ederken, kimi yazarlar ise, İmamoğlu'na desteklerini sürdürüyorlar.

Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Rıza Özkan da, bir süre önce, Millet İttifakı'nın bileşenlerinin ortak irade ile aday belirleme özgürlüğünü çiğneyerek Ekrem İmamoğlu'nun kendisini dayatmak amaçlı hamlelerine dikkat çekmişti.

GYY Özkan'ın yazısını okumak için TIKLAYIN

İMAMOĞLU VE ONGUN'DAN TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMALAR

İktidar ve ona yakın gazetelerce yaşanan felaketlerde İstanbul dışında tatilde olduğu eleştirileri alan ve İstanbul'u vuran kar yağışında balıkçıda görüntülenen İmamoğlu'nun son gezisi ise faciayla sonuçlandı.

Bilindiği gibi, İBB Sözcüsü Murat Ongun, İmamoğlu'nun İngiltere Büyükelçisi Dominick Chilcott ile balıkçı buluşmasının önce "yalan haber" olduğunu iddia etmiş. Gerçek ortaya çıkınca da, görüntülerin yasal olmayan yollarla elde edildiğini öne sürmüştü.

Cumhurbaşkanlığı adaylık yoklaması amaçlı düzenlenen Karadeniz turuna götürülen İBB otobüsünde görüntülenen Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök ve daha önce Erdoğan'ın basın açıklamalarını yazan  Akif Beki üzerinden büyük eleştiri alan İmamoğlu ve Sözcüsü Murat Ongun'un tepkilere karşı yaptıkları açıklamaları da tabanda tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

"Vız gelir, tırıs gider" açıklamasının ardından yapılan 'yarım yamalak' özürü de ayrıca tepki çeken İmamoğlu suskunluğa bürünürken, bu kez İmamoğlu'na sahip çıkmak amacıyla devreye yıllardır AK Parti'ye verdikleri "tam saha pres" tarzı destekle bilinen gazete ve yazarların girdiği görüldü.

Kimi muhalif yazarlar bu durumu Ongun'un "yetenek ve kapasitesi" ile açıklamaya çalışırarak, durumu geçiştirmeye çalışırken, kamuoyunda ağırlıklı olarak, İmamoğlu'nun "gizli ajandası" tartışılmaya başlandı: İmamoğlu kimin adayıydı?

ALÇI'NIN YENİ HAMLESİ: YAVAŞ'A SALDIR!

İmamoğlu'na yönelik medyada yaratılan sempatinin bir kaç gün içerisinde tepetaklak olmasının baş müsebbibi olan Nagehan Alçı, bu kez yeni bir tepki "yarattı".

Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen 4 yıl 11 aylık hapis cezasını onamasının ardından, Alçı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'a yaptığı sözümona "çağrı" sosyal medyada yine tepkiyle karşılandı.

Alçı'nın geçmişte hem iktidara hem de FETÖ’ye verdiği desteği hatırlatan sosyal medya hesaplarından, Yavaş'ı hedef alan Alçı'nın iktidara ve yargıya tek söz etmeyişi de eleştirildi. 

Alçı'nın durumu fırsata çevirerek, İmamoğlu karşısında tabanda güçlü bir karşılığı olduğu ortaya çıkan Yavaş'ı yıpratmayı hedeflediği öne sürüldü.

MELİH ALTINOK VE AKŞAM GAZETESİ...

Alçı'dan sonra, Sabah yazarı Melih Altınok'un yazısı ve Akşam gazetesinde çıkan haberler de dikkat çekti.

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Akşam gazetesinde, Cumhurbaşkanlığı adaylığında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısında İmamoğlu'nun da yer aldığı haberler yapıldı.

Ayrıca Altınok'un da son dönemde İmamoğlu ile ilgili yazdığı haberlerde artış yaşandığı gözlenirken, söz konusu bu haberler İmamoğlu için CHP ve Kılıçdaroğlu'na savaş açıldığı yorumlarına neden oldu.

'ARKASINDA 5'Lİ ÇETE Mİ VAR?'

Yerel ve ikinci İstanbul seçimlerinde kendisine verilen büyük desteğin etkisiyle ve son dönemde yaptığı şok açıklamalarla taraflı tarafsız birçok kişi tarafından eleştirilen İmamoğlu'nun, Kılıçdaroğlu'nun, "İktidara geldikten sonra ihalelerini iptal edeceğiz" dediği ve kamuoyunda '5'li çete' olarak bilinen müteahhitlere ihaleler vermeye devam ettiği ortaya çıktı.

Bunun parti yönetimi ve partililerce tepkiyle karşılandığı öğrenilirken, "Arkasında Trabzon ve Rize sermayesi mi var?" sorularının sorulduğu belirtildi.


Kamuoyunda '5'li çete' olarak bilinen ve Dünya Bankası verilerine göre kamudan en fazla ihale alan şirketlerin patronları...

Öte yandan "İBB'de işe alımlarda Karadenizli ve özellikle de Trabzonlu olma şartı" arandığı iddiaları da en çok eleştirilen konuların başında geliyor.

CHP'DE MYK DA RAHATSIZ!

CHP kulislerinde, son dönemde Genel Merkez'e iletilen şikayetlerin en başında İmamooğlu'nun "Cumhurbaşkanlığı adaylığı dayatması" olarak yorumlanan hamleleri olduğu konuşuluyor.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında toplanan MYK toplantısında da bazı MYK üyeleri, İmamoğlu'nun ve yakın ekibinin yaptığı açıklamalara ilişkin rahatsızlıklarını dile getirdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu şimdilik, "genel merkez ile İmamoğlu arasında bir çekişme, kavga var" algısı oluşturulmamasına dikkatini vermiş durumda. Ancak, İmamoğlu'na yönelik yapılan üst düzey eleştirileri de yadsımıyor.

MYK toplantısında, geziye davet edilenler ve sonrasında yapılan açıklamaların bir "iletişim kazası, kazalar silsilesi" olduğu görüşü ağırlıklı olarak dile getirildiği ifade ediliyor.

Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusuna 6'lı masada karar verileceği de yeniden vurgulandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Türk Dünyası Müzik ve Dansları Sempozyumu yapıldıÖnceki Haber

Türk Dünyası Müzik ve Dansları Sempozyum...

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri'nde yeni görev dağılımıSonraki Haber

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri'nde y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar