İstanbul
DOLAR18.5794
EURO18.5417
ALTIN1026.4

Kılıçdaroğlu: Güzel Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında gerçek anlamda demokrasi ile taçlandıracağız

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kılıçdaroğlu: Güzel Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında gerçek anlamda demokrasi ile taçlandıracağız
Abone ol
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen “Atatürk’ü Anmak ve Anlamak” konferansında; “Mustafa Kemal’in kurduğu bu partinin yoldaşları, biz hep birlikte, güzel cumhuriyetimizi, cumhuriyetin ikinci yüzyılında gerçek anlamda demokrasiyle taçlandıracağız” dedi.

CHP Genel Merkezi’nde, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında, Prof. Dr. İlber Ortaylı, “Atatürk’ü Anmak ve Anlamak’ başlıklı konferans verdi.

Konferansın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İlber Ortaylı’ya plaket verdi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Büyük bir dikkatle hocamızı dinledik. 83 yıl önce, sadece bizim değil, önemli bir dünya liderini sonsuzluğa uğurladık. Bize miras bıraktığı önemli değerler var. Hocamız, operadan, arkeolojiden, tıptan, kurmaylıktan, dış politikadan, Balkanlar’dan söz etti. ‘Her birimiz birer Balkanlıyız’ dedi. 83. yılın birikimlerinden söz etti. Birinci cihan harbi kadrolarının ne kadar değerli olduğunu ve asıl Türkiye’yi aydınlığa kavuşturan kadroların harekete geçtiğini ve cumhuriyeti kurup sürdürdüğünü… Öğretmen kadrolarımızdan, öğretmenlerin ne kadar değerli ve önemli olduğundan söz etti. Sayın hocam, eğitim bir topluma sınıf atlatan temel unsur. Şu anda en temel sorunlarımızdan biri eğitim. Doktorlara yapılan saldırılardan söz etti. Buraya kısa parantez açayım. Bir de kadın cinayetleri var.

Bütün bunlar ileriye doğru giderken ve gidişte tarihimizden destek alırken ama bunun yanında zaman zaman siyasal iktidarların ülkeye bir şekliyle kültürel yozlaşmaya yol açan kadın cinayetleri gibi, doktorlara yapılan saldırılar gibi gerçeklerle karşılaşıyoruz.

Şundan emin olmanızı isterim saygıdeğer hocam. Mustafa Kemal’in kurduğu bu partinin yoldaşları, biz hep birlikte, sizlerin öncülüğünde, sizlerin çizdiği gelecek çerçevesinde biz güzel cumhuriyetimizi, cumhuriyetin ikinci yüzyılında gerçek anlamda demokrasiyle taçlandıracağız.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erdoğan: Gazi'nin mirasına sahip çıkan birisi varsa o da bizizÖnceki Haber

Erdoğan: Gazi'nin mirasına sahip çıkan b...

BioNTech-Pfizer aşısı, 5-11 yaş arası çocuklarda yüzde 90.7 etkiliSonraki Haber

BioNTech-Pfizer aşısı, 5-11 yaş arası ço...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar