Tarım News
İstanbul
DOLAR18.6319
EURO19.3358
ALTIN1044.4

İran'ın gözde gazetecisi Catherine Shakdam İsrail ajanı çıktı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İran'ın gözde gazetecisi Catherine Shakdam İsrail ajanı çıktı!
Abone ol
İsrail karşıtı İngiliz bir Müslüman olarak tanınan ve İran'ın dini lideri Hamaney’in en yakınına kadar girerek pek çok bakanla yakın ilişkiler kuran Catherine Shakdam'ın İsrail ajanı olduğu ortaya çıktı.

İran'a yerleşen Catherine Shakdam, PressTV ve diğer İran devlet medyasında düzenli olarak yer aldı.

Kendisini yeni bir Müslüman ve şiddetli İsrail karşıtı olarak tanıtan Shakdam İran'ın güç koridorlarında kendisine hızlı yer buldu.

İran'ın şu anki cumhurbaşkanı Raisi, cumhurbaşkanı adayı olduğu bir önceki seçimlerde Shakdam'a özel bir röportaj verdi.

Yazıları düzenli olarak Sistani'nin Şii haber ajansı Shafaqna'sında yer aldı.

Shakdam Son 8 yılda İran hükümetlerinde birçok bakanla birlikte görüldü.

Yakın tarihli bir röportajında; İran rejiminin her zaman yabancıların onaylamasına özlem duyduğu için İran'ın güç koridorlarına sızabildiğini açıkladı.

Catherine Perez Shakdam, İran'dan temelli ayrıldıktan sonra Times of Israel için gerçek kimliğini açıkladı. "Tüm Yahudilerin ölümü ve İsrail'in yok edilmesi çağrısına rağmen canavarın karnına doğru yürüdüm."

İran sosyal medyası, eski cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın destekçilerinin yorumlarıyla adeta çalkalandı. Ahmedinejad'ın destekçileri, Shakdam'ın onlarca üst düzey yetkiliyle, Hamaney'in yakın çevresiyle "samimi" ilişkilere sahip olduğunu iddia ediyor.

Gerçek kimliğini açıklayan Catherine Shakdam'ın, İran'ın dini lideri Ali Hamaney'in internet sitesindeki yazılarının arşivi silindi.

İsrail casusu Catherine Shakdam'ın Hamaney'in 2016'daki web sitesi için yazdığı bir makale: "Yemen'in Direnişi İmam Hüseyin'in mirasıdır."

Catherine Shakdam, önceki seçimlerde Rus devlet destekli RT için İran'ın şu anki cumhurbaşkanı Ebrahim Raisi ile röportaj yaptı. Uzmanlara göre bu; "İsrail'in derin bir sızmasıdır. İran'ın nükleer bilim adamlarının öldürülmeye devam etmesine şaşmamalı."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rusya Instagram’a erişimi yasakladı!Önceki Haber

Rusya Instagram’a erişimi yasakladı!

DSÖ'den Ukrayna'daki biyolojik laboratuvarlar konusunda uyarıSonraki Haber

DSÖ'den Ukrayna'daki biyolojik laboratuv...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar