EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.052
EURO33.5837
ALTIN2032.0

İlgezdi: Partime sahip çıkmak için istifa ettim!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İlgezdi: Partime sahip çıkmak için istifa ettim!
Abone ol
CHP'den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, aday gösterilmeyişinin arkasında İBB Ekrem İmamoğlu'nun olduğunu öne sürdü.

26 Ocak’ta MYK toplantısı yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yerine Onursal Adıgüzel aday gösterildi.

Bunun üzerine CHP’den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

İlgezdi'nin açıklamasının tamamı şöyle;

"Cumhuriyet Halk Partisi'nin gerçek sahipleri ve kamuoyunun dikkatine!

41 yıldır Cumhuriyet Halk Partimizin ilçe başkanlığı, il yöneticiliği, il sekreterliği ve son olarak 3 dönem Ataşehir Belediye Başkanı olarak partimizin bayrağını dalgalandırmaktan her zaman gurur duydum.

2009 yılında da dört ilçenin arka mahallelerinin birleştirilmesi ile kurulan ve Ataşehir halkımızın büyük desteği ile Kurucu Belediye Başkanı olarak seçildiğim günden bugüne kadar Ataşehirimizi, İstanbul'un en gözde ilçelerinden biri haline getirdik.

Gerek Partimiz, gerekse şahsımın yaptırdığı anketlerde açık ara önde olmama rağmen son yapılan kurultayda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediğim için aday gösterilmedim.

Oysa Partimizin yöneticileri tarafından yapılan açıklamalarda anket sonuçlarına göre aday belirleneceği üzerine basa basa ifade edilmişti.

Kamuoyu bilmelidir ki Battal İLGEZDİ aday gösterilmediği için istifa etmedi. Tam aksine Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal kimlik ve hiyerarşisini korumak adına istifa etmiştir.

26 Ocak Cuma günü sabah saat 09.00'da İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu şahsımı makamına davet ederek benimle bir görüşme gerçekleştirdi.

Mevkidaşım Sayın Ekrem İmamoğlu Ataşehir'de belediye başkan adayı olarak benimle yol yürümeyeceği kararını şahsıma ifade etti.

Bu kararı bana ilettiğinde partimizin en üst kurulları olan ve aday belirlemede tek yetkili merci olan MYK ve PM henüz toplanmamıştı. Yani Ataşehir ile ilgili bir karar alınmamıştı.

Yüzyıllık Ulu Çınar olan Partimizin hukuki işleyişi ve parti kültüründe üst kurullarında karar alınmadan böylesi bir kararı tarafıma tebliğ etmeye mevkidaşım olan bir belediye başkanının görev ve yetkisi yoktur.

Bu kararı alacak kurul, MYK ve PM'dir!

Buradan soruyorum herkese, İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu, şahsımla ilgili hangi görev ve yetki ile böyle bir karar veriyor ve partimizin üst kurullarının karar alma yetkisini hangi hakla kullanıyor?

Tüm bunların neticesinde aday yapılmadım diye istifa ettiğimi düşünenlere ifade etmek isterim ki, Cumhuriyet Halk Partisi'ne yıllarını veren her bir yol arkadaşımın hakkını hukukunu

korumak ve partimin kurumsal kimliğine sahip çıkmak için istifa ettim.

Saygılarımla;

Battal İLGEZDİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Erkan Baş: Muhalefette tıpış tıpış bize oy verecekler hali var!Önceki Haber

Erkan Baş: Muhalefette tıpış tıpış bize...

Lenin'in 100. ölüm yıldönümü anısına konser düzenlendiSonraki Haber

Lenin'in 100. ölüm yıldönümü anısına kon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar