İstanbul
DOLAR17.9627
EURO18.3395
ALTIN1028.0

İklim krizi hakkında bilmeniz gereken her şey: İklim Krizinin ABC’si çıktı!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İklim krizi hakkında bilmeniz gereken her şey: İklim Krizinin ABC’si çıktı!
Abone ol
Yeni İnsan Yayınevi, Yuvam Dünya Serisi'ne Yoram Bauman'ın yazdığı, Grady Klein'ın resimlediği ve Tuğba Elçin'in Türkçeye çevirdiği "İklim Krizinin ABC’si" başlıklı kitabı ekledi.

Yeni İnsan Yayınevi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Daha dün, iklim inkarcıları küresel ısınma yoktur diyorlardı, bugün yediden yetmişe hepimiz biliyoruz ki iklim krizi başladı.  

NEDEN ÇİZGİ ROMAN?

Hepimizi derinden yaralayacak bir mesele ise iklim krizi; o zaman her yaştan insana, onların sevdiği formatta ulaşmalıyız. Çizgi roman, oldum olası genç kuşakların severek okuduğu bir tür olmuştur. Sayfalar akıp gider, heyecan doruğa çıkar ve tadı damakta kalır.

YUVAM DÜNYA DERNEĞİ

Sivil toplumun örnek kuruluşlarından birisidir Yuvam Dünya. Adlarıyla ortada değil mi? Yeryüzünü savunan ve bunun için harekete geçen insanların topluluğu. Yuvam Dünya Kitaplığı, bu birliktelik ile şenleniyor. Kapısı her türlü yaratıcı etkinliğe açık olan Yeni İnsan, Yuvam Dünya Derneği ile kurulan iş birliği sayesinde, okurların kütüphanesine önemli eserleri tek tek ve özenle diziyor.      

ABC

Çok kullanılan ve çok sevimli bir metafordur ABC. Bir zamanlar Ali Rıza Binboğa’nın söylediği kim öğretti alfabeyi şarkısındaki gibi, ezbere sayarız biz ABC’yi. Sene 2022 oluyor, bizim şimdi iklim ile ilgili meseleyi ezbere bilmemiz gerekiyor. Zengin ülkelerin hoyratça, sorumsuz ve sürdürülemez bir biçimde, ona “kaynak” gözüyle bakarak ve bu şekilde onun “varlığını” inkar ederek kurduğu düzen, sonunda gelip uçurumun kıyısına dayandı. Yeryüzünü, uçurumun kıyısından tutup almamız ise hep beraber, bütün dünya halklarının mücadelesi ile mümkün olacak. Umutluyuz çünkü bir şeylerin ucundan tutuyoruz.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kripto borsasında kaybedince eşini vuran koca hayatını kaybettiÖnceki Haber

Kripto borsasında kaybedince eşini vuran...

Anadolu Efes'te korona virüs şoku!Sonraki Haber

Anadolu Efes'te korona virüs şoku!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar