İstanbul
DOLAR19.0679
EURO20.588
ALTIN1219.9

Hüseyin Vodinalı yazdı: Austin, Şoygu'yu neden aradı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hüseyin Vodinalı yazdı: Austin, Şoygu'yu neden aradı?
Abone ol
Usta yazar Hüseyin Vodinalı, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Shoygu'yu telefonla arayarak ateşkes önerisinde bulunduğu iddialarının arka planını yazdı.

Rus ordusunun Mariupol'deki son Nazi kalesi Azovstal fabrikasını tamamen ele geçirmesinin ardından, ABD'de biyosilah laboratuvarları paniği başladı. 

Azovstal'da Rus ordusuna teslim olan Naziler 

Gazeteci Pepe Escobar, 13 Mayıs Cuma günü ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'in, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Shoygu'yu telefonla arayarak bir saat boyunca ateşkes için dil döktüğünü yazarken, iki bakan arasındaki asıl mevzunun Ukrayna'daki Pentagon biyosilah laboratuvarları olduğunu ileri sürdü. 

Escobar'ın yazısından (http://thesaker.is/russia-rewrites-the-art-of-hybrid-war/) bir bölüm aşağıdaki gibi:     

"Tüm NATOstan'a dayatılan sağlam kurgusal “anlatı”, Ukrayna'nın “kazandığı” yönünde.

Öyleyse neden Pentagon başkanı 'silah çerçisi' Lloyd “Raytheon” Austin, telefon görüşmelerinin Rusya Savunma Bakanı Shoigu tarafından yanıtlanması için kelimenin tam anlamıyla yalvarıyor?

Şimdi en iyi istihbarat kaynaklarımdan biri tarafından onaylandı. Çağrı, paniğin doğrudan bir sonucuydu. Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti, bir önceki sütunda ana hatlarıyla belirttiğim gibi, Ukrayna'daki ABD biyolojik silah laboratuvarları hakkında ayrıntılı Rus soruşturmasını - ve kanıt birikimini - kesinlikle öğrenmek istiyor.

Bu telefon görüşmesi, Rusya'nın 13 Mayıs'ta BM Güvenlik Konseyi'ne yaptığı resmi açıklamanın hemen ardından gerçekleşti: "Pentagon'un Ukrayna'daki biyolojik “deneylerini” araştırmak için Biyolojik Silahların Yasaklanması Sözleşmesi'nin 5. ve 6. maddelerini kullanacağız."

Bu, BM'nin silahsızlanmadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Thomas Markram tarafından yinelendi, NATO üye ülkelerinin tüm büyükelçileri, tahmin edilebileceği gibi, toplanan kanıtları “Rus dezenformasyonu” olarak reddetti.

Şoygu görüşmede soğuktu. Çağrının çok uzaklardan geldiğini görüyor. Reuters, yalnızca meşhur "Pentagon yetkilisi"nden alıntı yaparak, iddiaya göre bir saat süren aramanın hiçbir sonuç vermediğini söyledi. 

Saçmalık. 

Amerikalılara göre Austin, Şoygu'nun yüzünde Sibirya kedisi gülümsemesine yol açan bir "ateşkes" talep etti.

Şoygu, hem Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, hem de UkroNaziler için rüzgarın tam olarak hangi yönden estiğini biliyor. 

Bu sadece Azovstal fiyaskosu ve Kiev'in her yönüyle çöküşü değil.

Ukrayna'nın Donbass'taki kritik, en müstahkem kalesi olan Popasnaya'nın düşmesinden sonra, Ruslar ve Donetsk/Luhansk kuvvetleri kuzey, kuzeybatı, batı ve güneyde dört farklı vektör boyunca savunma hattını geçerek ilerledi. 

Ukrayna cephesinden geriye kalanlar çöküyor - hızlı, mini kazanlardan oluşan bir labirentte bölünmüş devasa bir kazan ile: ABD'nin muhtemelen döndüremeyeceği bir askeri felaket.

Şimdi, paralel olarak, Pentagon biyolojik silah faaliyetlerinin - aşırı hızda - tam olarak ortaya çıkmasını da bekleyebiliriz. 

ABD'ye bırakılan tek “reddedemeyeceğiniz teklif”, tam bir soruşturmadan kaçınmak için Ruslara somut bir şey sunmak olacaktır.

Bu olmayacak. 

Moskova, yasaklı biyolojik silahlarla ilgili yasa dışı çalışmaları kamuya açmanın ABD Derin Devleti için varoluşsal bir tehdit olduğunun tamamen farkında. 

Özellikle Ruslar tarafından ele geçirilen belgeler, Big Pharma'nın (Büyük İlaç firmaları için kullanılan kısaltma) – Pfizer, Moderna, Merck ve Gilead aracılığıyla – çeşitli “deneylere” dahil olduğunu gösterdiğinde. 

Başından beri tüm bulmacayı ortaya çıkarmak Putin'in hedeflerinden biriydi."

Rusya üzerine askeri uzman olan, eski Rus Deniz Subayı ve şimdi ABD'de yaşayan Savaş Uzmanı Yazar Andrei Martyanov da, blogunda Pepe Escobar'ın yazısını "mükemmel bir tespit" olarak niteledi.

Bakalım önümüzdeki günler, bu virüs komplolarında ABD'nin merkezi rolünü bize gösterecek mi?

Bana sanki gösterecek gibi geliyor.

HÜSEYİN VODİNALI

hvodinali.blogspot.com

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yalçınoğlu ailesinin acı günüÖnceki Haber

Yalçınoğlu ailesinin acı günü

Tatneft'in dev yatırımı GEBKİM'de başladıSonraki Haber

Tatneft'in dev yatırımı GEBKİM'de başlad...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar