İstanbul
DOLAR17.9406
EURO18.3168
ALTIN1032.1

Hüseyin Vodinalı: ABD Ukrayna’yı hem kurban hem de kobay yaptı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hüseyin Vodinalı: ABD Ukrayna’yı hem kurban hem de kobay yaptı
Abone ol
Hüseyin Vodinalı, veryansıntv haber sitesinde, ABD'nin Ukrayna'daki biyolojik laboratuvarlarını yazdı.

Amerika’nın Ukrayna’yı, adım adım nasıl yem yaptığını, nasıl Rusya’nın silahlı öfkesine kurban ettiğini yazmıştım.

Amerika 2004’teki turuncu devrim sonrası gelen hükümetleri yeterince ‘gayretli’ bulmadı, 2014’te bu kez Neo Nazi destekli darbe yaptırdı.

Bakın, eğer ülkenize NATO’yu, Amerika’yı sokarsanız, başınız beladan kurtulmaz.

Bunu NATO’dan yediği kazıkların, aya sert iniş yapacak kadar uzun yol tuttuğu bir ülkenin vatandaşı olarak yazıyorum.

Ukrayna bizden geç girdi topa ama hızlı gitti.

Amerikan koruması altına, NATO’ya gireceğim derken, Rusya’nın gazabına uğradı.

Devlete ve hükümete sokulan CIA güdümlü Neo Naziler ve Zelensky gibi bir oligark kuklası ile Rusya’ya ‘gel gel’ yaptı.

Başından beri söylüyordum, ‘Amerika’nın hedefi Ukrayna’yı kurban edip, Rusya’yı Avrupa’nın ortasında yeni bir Afgan bataklığına çekmek’ diye.

Ukrayna zaten baştan bölük bir ülke.

Yarısı Rus, yarısı Ukrayin.

Hem etnik, hem dilsel ve dinsel farklılıklar ülkeyi bölüyor.

Yapılacak en iyi iş, Doğu-Batı arasında tarafsızlık, denge politikalarıydı.

Üniter, laik, demokratik ve eşitlikçi bir yaklaşım ile kalkınmaktı.

Oysa bunların hiç biri yapılmadı.

2014 darbesinin ardından ‘Rus çocukları anaokullarına bile gidemeyecek’ diyen faşist liderler, yönetimler geldi.

14 bin sivil Rus öldürüldü.

Kim yaptı bunları? Soros ve ABD elbette.

Divide et Empera…

Roma İmparatorluğu’ndan beri bu değişmedi; böl ve yönet.

Neticede bugün Ukrayna kurban edildi.

Kurban edildiği bilinen bir gerçek ama, kobay yapıldığını da yeni yeni öğreniyoruz.

Ukrayna’daki ABD yapımı biyo-savaş laboratuvarlarını ele geçiren Rus ordusu, her geçen gün yeni bilgiler açıklıyor.

İsterseniz biraz geriye gidelim ve bu işler nasıl başlamış bir ona bakalım.

Tarih 2005, Ukrayna’daki CIA-Soros destekli Turuncu Devrim’in bir yıl sonrası.

ABD ile Ukrayna arasında biyolojik araştırma tesisleri kurulması için bir anlaşma imzalanıyor.

Bu anlaşma Sovyet dönemi yasa dışı biyolojik silahların ortadan kaldırılması kapsamı altında imzalansa da, Pentagon 2005’ten bu yana, Ukrayna’daki 46 kuruluşa 200 milyon dolar yatırım yapıyor.

Bunu nereden öğrendik derseniz…

Rusların bu biyo-savaş laboratuvarlarını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne taşımasının ardından hareket geçen Pentagon, bazı gazetecileri çağırıp karşı enformasyon atağına geçti.

Burada konuşan üst düzey bir savunma istihbarat yetkilisi, Kiev’de Biyolojik Silahlar Sözleşmesi kapsamında kamuya duyurulmuş 5 laboratuvar bulunduğunu ve bunların aşı, tedavi, terapi ve hastalıkları teşhis gibi sivil amaçlarla kullanıldığını söyledi.

Bu laboratuvarların isimlerini veren yetkili, “Bunlar şarbon tularemisi, tüberküloz, botulizm, klasik domuz vebası, Kırım kanamalı ateşi, kuş gribi gibi Ukrayna’ya özgü olanlar başta olmak üzere insanlara ve hayvanlara bulaşan patojenlere bakıyorlar.” diye konuştu.

Gizemli yetkili, Pentagon’un 46 kuruluşa 200 milyon dolar akıttığını söylemesine rağmen, Ukrayna veya dünyanın herhangi bir yerinde biyolojik silah laboratuvarı olmadığını ileri sürdü.

Oysa Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, 7 Mart günü, Ukrayna’da ABD tarafından finanse edilen tehlikeli bir askeri biyolojik programı açığa çıkardıklarını açıkladı.

Sözcü ellerinde, bu programa dair izlerin silinmesi talimatını da ortaya koyan bir belge de bulunduğunu belirtti.

Buna göre, harekatla birlikte Ukrayna Sağlık Bakanlığı, tüm laboratuvarlara gönderdiği talimatta, tehlikeli patojen depolarının acilen ortadan kaldırılmasını istiyordu.

Öte yandan Rusya’dan sonra Çin de, “Biyo-silah laboratuvarımız yok” diyen Pentagon yetkilisini yalanladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Cao Licien, Ukrayna’daki biyo-savaş çalışmaları hakkında detaylı bilgi talep ederken, Pentagon’un 30 ülkede 336 biyoloji laboratuvarını kontrol ettiğini bildirdi.

Çin diplomasisi çok dikkatlidir, afaki konuşmaz.

Onların da elinde bilgi ve belge olduğu kesin.

UKRAYNALILAR KOBAY DA YAPILMIŞ

Fransız Le Courrier des Stratèges gazetesi 4 Mart 2022’de, Ukrayna’da ABD’ye bağlı “çok tehlikeli patojenlerle çalışan” 11 biyo-laboratuvar olduğunu açıkladı.

Gazete şöyle devam etti: “Ukrayna’daki ilk biyolojik merkez, ABD’nin desteğiyle 15 Haziran 2010’da Odessa’daki Mechnikov Vebayla Mücadele Araştırma Enstitüsü bünyesinde ABD Büyükelçisi John Tefft’in huzurunda açıldı. Odessa merkezine biyolojik silahların geliştirilmesinde kullanılan suşlarla çalışma düzeyi verildi. Sadece Ukrayna’da 2013 yılında ABD desteğiyle Vinnytsia, Ternopil, Uzhhorod, Kyiv, Dnepropetrovsk, Simferopol, Kherson, Lviv ve Lugansk’ta biyo-laboratuvarlar açıldı.”

Gazeteye göre, bu laboratuvarlar ABD Savunma Bakanlığı bünyesindeki bir savaş destek ajansı olan ABD Ortak Tehditlerini Azaltma Programı (DTRA) kapsamında inşa edildi.

2016 yılında Ukrayna Sağlık Bakanlığı ve Ukrayna Devlet Gıda Güvenliği ve Tüketicinin Korunması Dairesi, Doğu Avrupa bölgesinde küresel sağlık güvenliğini güçlendirmek ve iyi işleyen hastalık gözlem ağları oluşturmak için çok uluslu bir çalışma grubuna katılma konusunda bir mutabakat anlaşması imzaladı. Ülkeler Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Ukrayna’yı içeriyordu.

2018’de Rusya Savunma Bakanlığı, Gürcistan’ı, başkent Tiflis’teki ABD destekli Richard G. Lugar Halk Sağlığı Araştırma Merkezi’nde gizli bir biyolojik silah programı yürütmekle suçladı. Bazı şüpheli ölümlerin de meydana geldiği merkezde üretilen DNA’sıyla oynanmış Mısır (Aegiptus) kökenli sivrisinekler kısa sürede Kafkasya’da yayıldı.

Gürcistan-Ukrayna bağlantıları tesadüf değildi.

2008’de Gürcistan’ı Osetya ve Abhazya’ya saldırtan Devlet Başkanı Amerikan Ajanı Saakaşvili, devrildikten sonra Ukrayna’ya kaçıp Odessa kentinde Vali yapılmıştı.

ABD’nin ilk biyolojik silah merkezinin 2010’da Odessa’da açılması tesadüf müydü? Bilinmiyor.

2014 Maidan darbesi’nde de, ABD-Saakaşvili koordinasyonunda, Gürcistan’dan gelen keskin nişancı ekipleri gösterici ve polislerin üzerine ateş açmış, onlarca kişiyi öldürmüştü.

GG-21 Projesi: “Tüm gönüllü ölümleri derhal rapor edilecektir”

24 Şubat’ta başlayan Rus askeri harekatından tam bir ay önce, bağımsız biyolojik savaş araştırmacısı (Tiflis’teki yukarıda adı geçen Lugar Merkezi’ni de ortaya çıkarmıştı) Dilyana Gaytandzhieva, Ukrayna’da 4.400 asker ve Gürcistan’da bin asker üzerinde potansiyel olarak ölümcül Pentagon biyolojik deneylerini anlatan belgeler elde etti. GG-21 olarak adlandırılan projeden sızan belgelere göre, tüm gönüllü ölümleri 24 saat (Ukrayna’da) ve 48 saat (Gürcistan’da) içinde bildirilmeliydi. Pentagon, GG-21 kod adıyla, “Gürcistan’daki askeri personel arasında artropod kaynaklı ve zoonotik enfeksiyonlar” başlığı altında 3 yıla kadar olası bir uzatma ile 5 yıllık bir proje başlatmıştı.

Ancak deneklerden kaçının öldüğü, kaçının yan etkilere maruz kaldığı bilgisine henüz ulaşılamadı.

Gaytandzhieva’nın muhtemelen Gürcistan-Gori’deki Askeri Hastane’den ele geçirdiği belgelere göre, Kırım-Kongo kanamalı ateşi, Borrelia türleri (Lyme hastalığı) ve diğerleri dahil olmak üzere 14 patojene (Bacillus anthracis, brusella, KKKA virüsü, Coxiella burnetii, Francisella tularensis, hantavirüs, Rickettsia türleri, TBE virüsü, Bartonella türleri, Borrelia türleri, Ehlrichia türleri, Leptospira türleri, Salmonella tifüsü, BNV) karşı antikorlar insan deneyleriyle test ediliyordu.

Belgelere göre, Ukrayna ve Gürcistan’daki laboratuvarlar, Pentagon’un 2,5 milyar dolarlık “Savunma Tehditlerini Azaltma Ajansı (DTRA) biyolojik ajanlar, ölümcül virüsler ve antibiyotiğe dirençli bakteriler üzerine araştırmaları içeren Biyolojik Katılım Programı”nın bir parçasıydı.

Gaytandzhieva ayrıca, ABD Savunma Tehditlerini Azaltma Ajansı (DTRA) tarafından görevlendirilen, EcoHealth Alliance’ın 2017 tarihli önemli bir projesini de ortaya çıkarttı.

Buna göre, Batı Asya’daki 5 bin yarasadan koronavirüsleri toplamak ve izole etmek için 6,5 milyon dolarlık bir proje oluşturulmuştu.

Programın süresi, bu genetik araştırma için yerel laboratuvar olan Gürcistan Cumhuriyeti’ndeki Pentagon biyolaboratuvarı olan Lugar Center ile 5 yıldır (2017-2022).

Projenin hedefleri şunlardı:

Bir-5 bin yarasa yakalayın ve öldürücü olmayan bir şekilde numune alın;

İki- Gürcistan ve Ürdün’deki bölgesel laboratuvarlarda konsensüs PCR kullanarak 20.000 örnek (yani oral, rektal sürüntü ve/veya dışkı ve kan) toplayın ve CoV’leri tarayın. Proje sunumuna göre, Eco Health Alliance halihazırda üç Batı Asya ülkesindeki 9 türde 270 yarasadan örnek aldı: Türkiye’de (Ağustos 2018), Gürcistan’da (Eylül 2018) ve Ürdün’de (Ekim 2018) 90 ayrı yarasa.

Bu araştırmanın ortak laboratuvarı olan Lugar Merkezi, 180 milyon dolarlık bir Pentagon biyo-laboratuvarı. Personeline ‘virüsleri araştırmak için’ diplomatik dokunulmazlık verilmiş olan özel bir ABD Ordusu Birimi – USAMRU-G tarafından işletilmekte.

Gürcistan uyruklu Khvicha Mgebrishvili’nin 3 Temmuz 2020’de Güney Osetya’nın Tskhinvali bölgesindeki Adzisar köyü yakınlarında sınır ihlali gerekçesiyle gözaltına alınması ile bu proje ortaya çıktı.

Gürcü vatandaşı Mgrebrishvili, Güney Osetyalı KGB sınır görevlilerinin sorgusu sırasında, Tskhinvali bölgesindeki Artseu ve Grom köylerinde bir yarasa kolonisiyle ilgilendiğini açıkladı.

Mgebrishvili “Yarasa kozalarını” ele geçirmeyi ve Gürcistan’da her birini 5 bin dolara satmayı planlıyordu.

Ukrayna’ya dönersek…

Rusya Savunma Bakanlığı, 10 Mart 2022’de, ABD’yi ölümcül patojenlerin yayılması için bir mekanizma oluşturmakla suçladı.

Rus yetkililer, Ukrayna laboratuvarlarında yarasa koronavirüs örnekleriyle deneyler yapıldığını gösteren belgeler bulmuştu.

Rus askerleri Ukrayna’daki kanıtları güvence altına almak için harekete geçtiğinde, Kiev’deki ABD Büyükelçiliği sitelerden daha önce bahsedilenleri web sitesinden sildi ve Ukraynalılara laboratuvar kanıtlarını yok etme talimatı verdi.

Ukrayna laboratuvarları ABD ile tam işbirliği içinde çalışıyordu.

Bu tür silahların stokları, uluslararası sözleşmeleri doğrudan ihlal edecek şekilde gizlice saklanıyordu.

Anlaşılan oydu ki…

Ukraynalı yöneticiler, ülkelerini ABD çıkarları adına kurban yapmaktan ve vatandaşlarını Amerikan biyo silahları için denek yani kobay yapmaktan çekinmemişti.

Rusya’nın BM Temsilcisi Vasily Nebenzia, 11 Mart’ta BM GK’deki oturumu, ABD destekli Ukrayna biyolojik savaş faaliyetlerinin ortadan kaldırılması için acil bir operasyona tanık oldukları için istediklerini söylüyordu.

Nebenzia, Rus ordusunun Kiev, Kharkov ve Odessa’da göçmen kuşlar yoluyla bulaşıcı hastalıkların yayılmasını çalışmalarını ortaya çıkardığını bildiriyordu.

Rus Diplomat, bu biyolojik silahların Ukrayna’da çalınma ve teröristler tarafından kullanılma olasılığına işaret ederek, “biyolojik tehlike herkese ulaşabilir ve bunun sınırı yok” diye konuştu.

Tüm bunlar olurken, Çin’de Foxconn, Huawei ve Tencent gibi dev ileri teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapan 17,5 milyonluk Shenzhen şehrinin yükselen yeni koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındığı haberi geliyordu.

KAYNAKLAR:

https://www.mideastdiscourse.com/2022/03/14/bioterrorism-labs-in-ukraine-funded-by-the-us/

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yayladağ Belediyesi kar mesaisindeÖnceki Haber

Yayladağ Belediyesi kar mesaisinde

Almanya Şansölyesi Scholz Ankara'daSonraki Haber

Almanya Şansölyesi Scholz Ankara'da

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar