İstanbul
DOLAR16.981
EURO17.5596
ALTIN983.76

Hekimhan Meslek Yüksek Okulu kapatılıyor mu?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hekimhan Meslek Yüksek Okulu kapatılıyor mu?
Abone ol
Turgut Özal Üniversitesii Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksek Okulu'nun kapatılacağı söylentileri üzerine, Hekimhanlılar okulun önünde barikat oluşturdular.

Hekimhanlı iş insanı Mehmet Emin Sungur'un bağış ve gayretleriyle inşa edilen Turgut Özal Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksek Okulu'nun laboratuvar malzemelerinin binadan çıkarılmak istenmesi Hekimhan halkında, meslek yüksek okulunun kapatılacağı yönünde endişelere yol açtı.

MESLEK YÜKSEK OKULU KAPATILACAK MI?

İddialara göre Yeşilyurt Meslek Yüksek okulunun yaptığı bir proje için Hekimhan Meslek Yüksekokulunda bulunan Maden ve Geoteknik laboratuvarlarının Malatya’ya taşınacağı söylentisi halk arasında yayıldı.

Hekimhanlı vatandaşlar yetkililere şu soruları yönelttiler:

- Hekimhan üzerinde yine oyunlar mı oynanıyor?

- Bugün laboratuar gider, yarın bölüm kapatılır mı?

- Yoksa Hekimhan’a bin bir emekle açılan Meslek Yüksekokulu zamanla kapatılacak mı?’

- Maden kenti olma yolunda ilerleyen Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksek okulunun Maden laboratuarı neden Yeşilyurt’a taşınıyor?

- Bu durum kim ya da kimlere fayda sağlayacak?

 

OKUL MÜDÜRÜ DE GÖREVDEN ALINDI

Hekimhanlılar yetkililerden sorularına tatmin edici cevaplar almayı beklerken, Hekimhan Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksekokulu Müdürü, Öğretim Üyesi Dr. Çiğdem Ceylan'ın görevden alındığı haberi ilçede şok etkisi yarattı.

Daha önce, meslek yüksek okulunun faaliyetlerini sürdüreceği garantisi veren Turgut Özal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Aladağ'ın açıklamalarının tersine, okul personelinin bazılarının görevlerine son verilirken, bazılarının ise yerlerinin değiştirileceği iddia ediliyor.

Prof. Dr. Aladağ, bizzat Hekimhan'a gelerek Mehmet Emin Sungur Meslek Yüksek Okulu'nun önünde bekleyen ve taşınma işini engelleyen vatandaşlara, her şeyin bir "yanlış anlaşılma" olduğunu, bir kırma makinesi ile bir fırının bir projeden dolayı götürülüp, işi bitince geri getirileceği sözü vermişti.

Ancak, Prof. Dr. Aladağ'ın Hekimhanlıları ikna etme çabalarının yetersiz kalmasının ardından, okulun müdür yardımcısı Abdulkadir Pektaş ve güvenlik görevlisi Ekrem Avşar'ın da görev yerlerinin değiştirildiği ortaya çıktı.

HER ŞEY YEŞİLYURT İLÇESİNE HİBE SAĞLAMAK İÇİN Mİ?

Öte yandan, Hekimhan'da, laboratuvar malzemelerinin, Turgut Özal Üniversitesi'ne bağlı Yeşilyurt Meslek Yüksek Okulu'na götürülerek, okulun çeşitli kaynaklardan hibe almasını sağlamak amacıyla kullanılması iddiaları da halk arasında yaygınlaşıyor.

Bu konuyu doğrudan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aladağ'a da sorduklarını ifade eden Hekimhanlılar, tatmin edici cevaplar alamadıklarından yakınıyorlar.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nagehan Alçı: İmamoğlu'na saldıranlar Devlet'in hizmetkârları!Önceki Haber

Nagehan Alçı: İmamoğlu'na saldıranlar De...

Sarıbal: TMO zarar edecekse, çiftçimiz için zarar etsin!Sonraki Haber

Sarıbal: TMO zarar edecekse, çiftçimiz i...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar