İstanbul
DOLAR19.0679
EURO20.588
ALTIN1219.9

Hamas lideri Haniye: Siyonist plana izin vermeyeceğiz!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Hamas lideri Haniye: Siyonist plana izin vermeyeceğiz!
Abone ol
Hamas'ın siyasi ofisi başkanı İsmail Haniye ‘Siyonist rejimin Mescid-i Aksa ve Kudüs'teki planlarının uygulanmasına asla izin vermeyeceğiz' dedi.

Filistin İslami Direniş Hareketi/Hamas'ın siyasi ofisi başkanı İsmail Haniye şunları söyledi: ‘Siyonist rejimin Mescid-i Aksa ve işgal altındaki Kudüs'teki planlarının uygulanmasına asla izin vermeyeceğiz.

Hamas hareketi, faaliyetinin başlangıcından bu yana siyasi duruşunda ve stratejisinde kararlı olmuştur.

Bu hareket, özgürlük, dönüş hakkı ve bağımsızlık ideallerine bağlıdır ve Filistin'i tüm Filistinlilere ait olarak görmektedir.

Hamas hareketinin kolları dünyanın özgür insanlarına açıktır. Bu hareket Filistin milletiyle birlikte Siyonist düşmanın Mescid-i Aksa ve diğer mukaddes mekânlara yönelik planlarıyla mücadele edebilmiştir.

Tüm komplolara rağmen Batı Şeria, Siyonistlere karşı artan bir direnişe şahit oluyor ve Hamas, Kassam Tugayları, Nablus'taki Arin el-Esved ve Cenin Tugayları ve bireysel olarak savaşan diğer savaşçılar, düşman Siyonistlerle mücadelede yeni bir aşamaya girdiler. 

Siyonist rejimin gelecekteki kabinesinin, işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria'daki planlarını gerçekleştirebileceğini hayal etmesi yanılsamadan başka bir şey değildir. Çünkü Siyonistler çiçeklerle ve tatlılarla karşılanacaklarını sanmasınlar. Filistin ulusu, eski hükümetleri tarihin çöplüğüne gömmüş savaşçı ve devrimci bir ulustur ve bu kabine de Siyonist rejimin yıkılmasıyla önceki kabinelerin akıbetine duçar olacaktır.

Filistin meselesi birinci önceliğimizdir ve tavizleri kabul etmeyeceğiz. İkinci önceliğimiz, Siyonist düşmanla çatışma ekseni olarak işgal altındaki Kudüs'tür. Üçüncü önceliğimiz direniştir ve direniş ve mücadele bir slogan ya da seçenek değil, tüm araç ve yöntemlerle direniş gösteren Filistin ulusunun kaderidir. Bir diğer önceliğimiz de Gazze'ye uygulanan acımasız kuşatmayı kırmaktır.

Biz çok umutluyuz. Önceki yıllarda yüzyılın anlaşmasını nasıl konuştuklarını gördük ama Arap ülkeleri Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda bu anlaşmaya meydan okudular ve düşmana kendisinden ne kadar nefret edildiğini, kimsenin komşusu ve dostu olmadığını vurguladılar.’

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AGT Başkanı Ceylan: Amacımız çiftçi ile devleti yakınlaştırmakÖnceki Haber

AGT Başkanı Ceylan: Amacımız çiftçi ile...

Bakan Koca: Israrla söylüyorum, SMA'lı çocuklarla ilgili mesele kesinlikle ilacın maliyeti değilSonraki Haber

Bakan Koca: Israrla söylüyorum, SMA'lı ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar