EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.0656
EURO33.6455
ALTIN2032.3

Halk Ozanı Yahya Bilican'a muhteşem tanıtım gecesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Halk Ozanı Yahya Bilican'a muhteşem tanıtım gecesi
Abone ol
Halk Ozanı Yahya Bilican'ın ve son kitabı olan "Sevdaya Kar Düştü" kitabının tanıtımı için 17 Ocak 2024 Çarşamba günü gecesi Avcılar Belediyesi'nin katkılarıyla Barış Manço Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenlendi.

Yapılan etkinlik bir birinden değerli ozan, şair ve sanatçıların katılımıyla muhteşem geçti.

Düşler Dünyası Kültür Sanat Topluluğu başkanı Halk Şairi İsmail Aydoğmuş ve Tüsader (Türkiye Şiir Aaşıkları Derneği) başkanı şair Elif Aktan'ın sunuculuğunu yaptığı etkinlik öncesi bir de kokteyl gerçekleşti.

Şehitlerizmiz ve Mustafa Kemal Atatürk için yapılan saygı duruşu İstiklal Marşı sonrası sahne alan Halk Ozanı Yahya Bilican eserlerinden bir güldeste sundu.

Çok güzel anların yaşadığı etkinlikte bir de sürpriz konuk vardı. Aşık Mahzuni'nin oğlu Emrah Mahzuni de alkışlar arasında babasının güzel eserlerini canlandırdı.

Halk Ozanı Yahya Bilican'ın Eşi Şener Bilican da alkışlarla sahneye davet edildi.

Ozan Bilican gelen çiçekler ve alkışlara "Benim parada pulda gözüm yok. Benim servetim dostlarımdır" dedi.

Ardından sahne alan Dörtlük Yayınevi ortağı Ozan Kimsesiz Cihat Ergel, Ozan Garip Yadigar, Halkozanı Metini Metin Karakuş, Şair Sefer Kocakaya, Sanatçı Süleyman Süer, Sanatçı Aylin Dönmez, Sanatçı Ferda Önder, Halk Ozanı Süleyman Doğan, Sanatçı Azize Sultan, Şair Resul Civcik, THM sanatçısı Emin Mardini, Sanatçı Fersan Çoksavcı, Şair Şengül Yıldırım, Şair Gönül Dilek, Bestekar Habip Özkilislioğlu, Sanatçı Mehmet Emin Şık, Şair Yusuf Can, Şair Mevlüt Işıldak, Şair Selahattin Yalçıner, Bendir Gönül Şahin, Şair Zafer Baysal, Ozan Süleyman Türkyılmaz, Şair Hilmiye Kılıçarslan Aydoğmuş ve Tv Programcısı Celal Bilgen sahne alarak Halkozanı Yahya Bilican'a "Başarılar dileyerek" şiir, türkü ve paylaşımda bulundular.

Etkinliğe gelen konuklar Ali Gündüz (Zeytinburnu Çevre Dernek Başkanı-Şiir Yorumcusu), İsmail Sezgin (İremcik Sanat Dergisi Sahibi), THM sanatçısı Dr. Süleyman Tanrıverdi ve eşi Naz Tanrıverdi, Eğitimci Sanatçı Erhan Artan, Şair Sevgi Köse, Gazeteci Mustafa Küpeli, Gazeteci Figen Yorulmaz.

Fotoğraflar ve Videolar: İsmail Aydoğmuş, Hilmiye Aydoğmuş, Habip Özkilislioğlu, Süleyman Doğan, Mevlüt Işıldak, Sevgi Köse, Yusuf Can, Metin Karakuş...

HALK OZANI YAHYA BİLİCAN KİMDİR?

1958 yılında Kars'ın Posof İlçesinde doğan bir özel bankadan emekli olan Halk Ozanı Yahya Billican aynı zamanda tarihte yaşamış Aşık Zülali'nin torunu ve İstanbul Aşık Zülali Derneği'nin de başkanıdır.

Şimdiye kadar 200 tanesi bestelenmiş 1000'i aşkın şiiri bulunmaktadır.

Bilican'ın 3 CD Albüm'ü, 1 hikaye ve 3 şiir kitabı bulunmaktadır.

Dörtlük Yayınevi ve Sofyan Müzik sahibidir.

Evli iki çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çanakkale CHP'de genel merkezin adayına tepkiÖnceki Haber

Çanakkale CHP'de genel merkezin adayına...

TMO’nun borçları 3 yılda 20 kat artarak, 40 milyara dayandıSonraki Haber

TMO’nun borçları 3 yılda 20 kat artarak,...

Haber Yorumları

 • İsmail Aydoğmuş19-01-2024 18:35

  Değerli Gazeteci Ali Rıza Özkan dosta bu güzel haber için teşekkür ederim.

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar