İstanbul
DOLAR17.9607
EURO18.3124
ALTIN1028.9

HADO Akdeniz'de Türk bayrağını dalgalandıracak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HADO Akdeniz'de Türk bayrağını dalgalandıracak
Abone ol
Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden birisi olan Hatay Deniz Otobüsleri (HADO) projesi, Kıyı İzin İşletme Belgesinin alınmasının ardından Akdeniz sularında seyir yapmaya hazırlanıyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, Hatay Valisi Rahmi Doğan ile son hazırlıkları görüştü.

HADO'nun, ilk olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından Hatay-KKTC seferlerine başlaması bekleniyor. Ayrıca diğer iller ve Lübnan başta olmak üzere bazı ülkeler ile de karşılıklı seferler yapmak üzere görüşmeler sürdürülüyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Doç Dr. Lütfü Savaş, HADO’yu; Hatay’a ticaret ve turizmde çağ atlatacak, şehrin dünya çapında tanınırlığını artıracak bir proje olarak adlandırıyor.

Havayolu, karayolu, demiryolu ve deniz yolundan faydalanmak istediklerini vurgulayan Başkan Savaş, “Sadece Kıbrıs’ı değil Beyrut belki de İsrail’e kadar yatay bir şekilde seyahat yapma şansını bulacağız. Gerçekten de çok zengin bir geçmişe sahip bir şehrimiz var. Bu şehrin hakkını vermek ve insanlarımızın ekonomik ve refah seviyesini üste çıkartmak için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah da başaracağız” dedi.

HADO HATAY HALKINA HELAL OLSUN

"HADO için 15 milyon liralık proje yaptık. Buraya koyduğumuz parayı Hatay halkının refahı, şehrin ticari ve turizme katkısı için harcıyoruz. Hatay halkına helal olsun." seferlerin başlama tarihinin ise, Akdeniz'deki gelişmelere bağlı olduğunu söyledi.

HADO seferleri için gerekli tüm izinlerin alındığını, seferleri başlatmaya hazır olduklarının altını çizen Başkan Savaş, seferlerin, Avrupa Birliği’nin aldığı kararlar sebebiyle yapılamadığını bildirdi.

HADO SEFERLERİNİN BAŞLATILMASI İÇİN SEFERBERLİK

AB engeline takılan HADO seferleri önündeki engelleri aşmak için Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde seferberlik ilan edildi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve uzmanlarla ile biraraya gelerek, durum değerlendirmesi yaptılar.

HADO seferlerinin başlatılması için AB nezdinde hem HBB olarak ve hem de Türkiye Cumhuriyeti olarak neler yapılacağı bir yol haritası çizildikten sonra açıklanacak.

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Milletvekili Beko: Osman Kavala tek adam rejiminin kurbanıdırÖnceki Haber

CHP Milletvekili Beko: Osman Kavala tek...

Enver Altaylı davasında karar açıklandıSonraki Haber

Enver Altaylı davasında karar açıklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar