EnerjiSa
İstanbul
DOLAR31.0606
EURO33.6876
ALTIN2035.1

Emek ve Özgürlük İttifakı, ittifak protokolünü Yüksek Seçim Kurulu’na sundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Emek ve Özgürlük İttifakı, ittifak protokolünü Yüksek Seçim Kurulu’na sundu
Abone ol
Yeşil Sol Parti, Türkiye İşçi Partisi ve Emek Partisi’nden oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekili seçimine birlikte gireceklerine ilişkin ittifak protokolünü Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu.

Emek Özgürlük İttifakı temsilcileri, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimine ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’ adıyla katılma kararını içeren protokolü bugün YSK’ya verdi. Yeşil Sol Parti Eş Genel Başkanları Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz tarafından imzalanan protokol, YSK’ya teslim edildi.

İttifakın protokol metninde şunlar kaydedildi:

“Verilecek ortak mücadele, takınılacak güçlü ve kararlı tutum, halkın acil ekonomik taleplerinin elde edilmesini ve demokratikleşme yolunda adımlar atılmasını sağlayacak bir yürüyüş olacaktır. İşçilerin, emekçilerin, yoksulların, kadınların, gençlerin, doğa ve insan hakları savunucularının dayanışması ve ittifakıdır. Ortak, güçlü ve kararlı bir mücadele zeminidir.

Hedefimiz; demokratik, özgürlükçü ve eşitlikçi ilkeler temelinde halkın gerçek egemenliğine dayanan bir demokrasinin inşasını sağlamaktır. Emek, barış, özgürlük ve demokrasi değerleri temelinde halkın egemen olduğu bir toplumsal düzen kurabiliriz. Bunu başarmak, ezilen ve sömürülen halk kitlelerinin değiştirici gücüyle mümkündür.

Yurttaşların siyasi tercihlerinin TBMM’ye eksiksiz yansıması ve temsilde adaletin sağlanması amacıyla Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Türkiye İşçi Partisi (TİP) ve Emek Partisi (EMEP) olarak, 14 Mayıs 2023 günü gerçekleştirilecek olan 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ‘Emek ve Özgürlük İttifakı’ adı altında seçim ittifakı yaparak katılacağımızı, yurttaşlarımıza saygıyla duyururuz.”

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HÜDA PAR: Seçime AK Parti listelerinden gireceğizÖnceki Haber

HÜDA PAR: Seçime AK Parti listelerinden...

İşçiler, Cengiz Holding önünde çadır kuracak!Sonraki Haber

İşçiler, Cengiz Holding önünde çadır kur...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar